Piękny taras
Dom

Taras – jak często sprzątać?

Ciepłe, wiosenne i letnie dni, to czas, kiedy wiele osób lubi zjeść posiłek, wypić kawę, czy po prostu posiedzieć na tarasie. Dotyczy to zarówno mieszkańców dużych miast, takich jak Warszawa, jak i innych miejscowości. Po jesieni i zimie taras z pewnością nie prezentuje się zbyt dobrze, dlatego jest to idealny czas na generalne porządki. W sezonie taras warto sprzątać przynajmniej raz w tygodniu, aby zawsze prezentował się idealnie. Obowiązki te można wykonywać samodzielnie, a jeśli brakuje czasu lub chęci, to warto rozważyć zatrudnienie pomocy domowej.

Taras w mieszkaniu i w domu

Taras może znajdować się zarówno na wysokości parteru, np. w domkach jednorodzinnych, jak i na piętrze czy nawet na dachu – takie tarasy mają m.in. mieszkańcy Warszawy i innych dużych miast. Miejsce to pełni przede wszystkim funkcje wypoczynkowe oraz reprezentacyjne, dlatego powinno być odpowiednio zadbane. Szczególnych zabiegów wymaga po zimie, kiedy rzadko się na nim przebywa, a warunki pogodowe bywają dość trudne. Prace związane z generalnymi porządkami na tarasie warto dobrze sobie zaplanować i rozłożyć na kilka dni. Są one naprawdę czasochłonne, dlatego dobrym pomysłem jest profesjonalne sprzątanie mieszkania w Warszawie z opcją sprzątania tarasu.

Generalnie sprzątanie tarasu

Pierwszym krokiem, zwłaszcza w przypadku tarasów znajdujących się na parterze, jest usunięcie mchu oraz chwastów, które niekiedy pojawiają się między płytkami. Można zrobić to ręcznie lub posłużyć się specjalnymi środkami, które dostępne są w sklepach ogrodniczych. Dzięki tym preparatom można zapobiec odrastaniu chwastów czy mchu przez cały sezon. Kolejna kwestia to pozbycie się nagromadzonych zanieczyszczeń – przyda się do tego myjka ciśnieniowa. Do wszystkich prac przydadzą się rękawice gumowe, dzięki którym zapewniona będzie ochrona skóry dłoni – jest to szczególnie ważne w przypadku stosowania środków na chwasty.

Jeśli taras ma poręcze, je także należy dokładnie oczyścić i w razie potrzeby zaimpregnować, bądź pokryć farbą. Jak widać, potrzebne są różne środki i sprzęt, dlatego wiele osób decyduje się zatrudnić pomoc domową, np. poprzez serwis pomocedomowe.pl i tym sposobem zaoszczędzić sobie kłopotu. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych prac można przystąpić do upiększania i meblowania tarasu. Na pewno powinny się na nim znaleźć donice z kwiatami oraz wygodne meble ogrodowe.

Systematyczne sprzątanie tarasu

Generalne porządki na tarasie wystarczy zrobić raz w roku, ale warto pamiętać, o tym, że piękny wygląd wymaga nakładu pracy. W przypadku, gdy na tarasie znajdują się rośliny w donicach czy skrzynkach, trzeba je podlewać – w zależności od rośliny i warunków pogodowych nawet codziennie lub dwa razy dziennie.

Kolejna kwestia to usuwanie bieżących zanieczyszczeń, np. pyłu, suchych liści czy innych zabrudzeń. Taras trzeba przynajmniej raz w tygodniu dokładnie zamieść i wytrzeć poręcze, a jeśli pojawi się mech czy chwasty, zastosować odpowiednie środki. Dużym kłopotem bywa pojawienie się na tarasie mrówek – z tym problemem poradzi sobie odpowiedni preparat. Ładny taras oznacza sporo pracy, dlatego wiele osób decyduje się na wynajęcie pani do sprzątania, która będzie o niego dbała.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.