Bożonarodzeniowe dekoracje na choinke
Wnętrza

Świąteczne dekoracje do domu, które musisz mieć

Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, który ostatnio pędzi jak szalony (czy Wam też wydaje się, że dopiero były wakacje?). Początek grudnia to idealny czas, by przygotować nasze mieszkania na ten wyjątkowy, można nawet powiedzieć magiczny, okres w całym roku. Okres, kiedy wszyscy są dla siebie milsi niż zazwyczaj, w radiu gra świąteczna muzyka, a z kuchni unosi się zapach piernika. Ozdabiając mieszkanie, warto postawić na oryginalne świąteczne dekoracje do domu, które wprowadzą do naszych wnętrz kolor, błysk i radość oczekiwania na pierwszą gwiazdkę.

Które dekoracje do domu musisz mieć u siebie w Boże Narodzenie?

Jak Boże Narodzenie to choinka, a razem z nią migające na wiele kolorów lampki i ozdoby choinkowe. Jest wiele teorii dotyczących ubierania choinki. Jedni stawiają na bardziej stonowane dekoracje, kolory ziemi i ozdoby w stylu ekologicznym np. suszone plastry pomarańczy, zawieszone na jutowym sznurku laski cynamonu i delikatne, nierzucające się w oczy drewniane ozdoby choinkowe, np. w kształcie ludzików z piernika. Inni preferują ubieranie choinki w określone kolory, np. biało-czerwona, złoto-czerwona czy niebiesko-srebrna. Wiele osób decyduje się także na improwizowanie i ubierania choinki bez większego pomysłu, spontanicznie, w wiele kolorów i ozdoby gromadzone w domu od lat. Jest to ciekawa alternatywa, która wywołuje wiele wspomnień. Każda bombka, zawieszka i ozdoba choinkowa ma swoją historię. Oczywiście, ile domów, rodzin, tradycji i choinek – tyle sposobów ubierania drzewka. Jedno jest pewne, w Boże Narodzenie, choinka w domu to must have.

Bożonarodzeniowe dekoracje do domu – poczuj magię w swoich wnętrzach

Dekorowanie mieszkania na Boże Narodzenie to jedyny czas w przeciągu całego roku, kiedy możemy puścić wodze fantazji i pozwolić naszej wyobraźni szaleć. Nawet jeśli na co dzień jesteśmy zwolennikami dekoracji do domu w stonowanych kolorach, a w naszych wnętrzach króluje beż, w święta powinny wypełnić go kolory: czerwień, zieleń, złoto! To barwy symbolizujące zbliżającą się gwiazdkę. Grudzień to miesiąc, w którym zapominamy o minimalizmie i prostocie. Nasze drzwi zdobi wówczas pokaźny wieniec świąteczny wykonany w zimowym stylu, a na stole migoczą świece adwentowe odliczające tygodnie do wigilii.

Kalendarz adwentowy – piękna dekoracja do domu i świetna zabawa dla domowników

Kalendarz adwentowy ma swoją długoletnią historię, która od kilku lat pisze się na nowo. Coraz więcej osób, szczególnie tych posiadających dzieci, rezygnuje z popularnych czekoladowych kalendarzy i decyduje się na zawieszenie na swojej ścianie stylowego, dużego i przepięknie wyglądającego kalendarza. Jest on swego rodzaju formą świątecznej dekoracji do domu, ale okazuje się być także świetną zabawą. W poszczególnych woreczkach, domkach lub innych pojemnikach, rodzice chowają swoim pociechom niewielkie upominki bądź zagadki, a ich codzienne otwieranie, rozwiązywanie i znajdowanie przygotowuje maluchy do zbliżającego się wielkimi krokami Bożego Narodzenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.