Duzy drewniany stół w jadalni
Wnętrza

Stół do jadalni – co warto wybrać?

Artykuł partnera.

W domowej jadalni nie może zabraknąć praktycznego zestawu, w którym znajdą się stół do jadalni i krzesła. Stół jako główny mebel w tej przestrzeni powinien być wygodny w użytkowaniu oraz reprezentatywny. Ponadto warto zadbać o to, by spełniał oczekiwania domowników oraz był praktyczny w eksploatacji. Jak wybrać idealny model do swojej jadalni lub salonu?

Dopasuj rozmiar do swoich potrzeb i możliwości

Wybór stołu do jadalni warto rozpocząć od dokonania dokładnych pomiarów przestrzeni, w której docelowo mebel ma być użytkowany. Pozwoli to na określenie maksymalnych rozmiarów stołu, który może być wykorzystywany w jadalni. Z drugiej strony warto określić także minimalne rozmiaru blatu, który spełni oczekiwania domowników i pozwoli na wspólne spożywanie posiłków w gronie najbliższych, a także na organizowanie przyjęć dla znajomych lub rodziny. 

Po umieszczeniu stołu w jadalni, pomieszczenie to powinno pozostać przestronne i praktyczne. Popularnym wyborem do małych jadalni są stoły rozkładane, które na co dzień zajmują mniej miejsca. W razie potrzeby można rozłożyć blat i dostosować go do użytkowania przez większą liczbę osób. Większe pomieszczenia jadalniane pozwalają na dużą swobodę w zakupie, ponieważ z powodzeniem sprawdzą się w nich także większe meble.

Styl ma znaczenie

Przy wyborze stołu do jadalni znaczenie ma również styl wykonania mebla. Powinien on idealnie pasować do całej aranżacji wnętrza oraz pozostałych elementów wyposażenia. W ten sposób zadbasz o harmonię oraz jakość spędzanego w jadalni czasu. Stół do jadalni doskonale sprawdza się nie tylko w trakcie spożywania posiłków, ale także podczas wspólnych wieczorów przy grach planszowych lub jako awaryjne biurko do pracy zdalnej, lub nauki. Uniwersalność mebli jadalnianych doceniana jest przede wszystkim w ograniczonych przestrzeniach, w tym w małych mieszkaniach.

Jaki kształt wybrać?

Na rynku dostępne są stoły jadalniane w różnym kształcie. Znaleźć je możecie między innymi w sklepie Imperium Mebli. Przede wszystkim wybiera się spośród stołów okrągłych, kwadratowych i prostokątnych. Stoły do jadalni z okrągłymi blatami dobrze sprawdzają się w większych pomieszczeniach w ustawieniu wyspowym i pozwalają na ulokowanie przy blacie nieparzystej liczby osób. Prostokątne i kwadratowe stoły można wykorzystywać także w mniejszych pomieszczeniach, a ich atutem jest możliwość dostawienia mebli bezpośrednio do ściany. W ten sposób można zaoszczędzić sporo przestrzeni użytkowej. Wśród minusów stołów o kwadratowym lub prostokątnym blacie wymienia się trudność z ulokowaniem nieparzystej liczby osób przy stole.

Ostatecznie wybór konkretnego modelu uzależniony jest od potrzeb i preferencji klientów. Zdecydowanie rzadziej wybiera się stoły o nieregularnych krawędziach blatu lub nieregularnych kształtach, ponieważ są one trudniejsze w aranżacji. 

Wygodna eksploatacja

Koniecznie zwróć uwagę także na wygodę eksploatacji stołu. Meble w jadalni narażone są na intensywne użytkowanie. Ponadto istnieje większy potencjał ich zabrudzenia lub uszkodzenia. Przy stole jadalnianym spożywa się posiłki i pije napoje, a plamy po jedzeniu mogą być trudne w usunięciu. To sprawia, że w domowej jadalni lub w salonie zdecydowanie lepiej postawić na proste w pielęgnacji i wytrzymałe stoły, na przykład z drewnianym lub szklanym blatem. Dzięki temu zyskasz spokój oraz zaoszczędzisz sporo czasu na regularnej pielęgnacji i czyszczeniu mebla. Materiały te są także odporne na ciepło, co w jadalni będzie ich dodatkowym atutem.

Sprawdzone zakupy w sklepie internetowym

Zakup mebli do jadalni z powodzeniem można zrealizować w internecie. W tym celu warto wybrać renomowany sklep, który cieszy się zaufaniem klientów oraz dostarcza do ich domów i mieszkań tylko produkty najwyższej jakości. Taką marką bez wątpienia jest internetowy sklep z meblami Imperium Mebli. Zapoznaj się z ofertą sklepu i wybierz stół jadalniany idealnie skrojony na miarę Twoich potrzeb. Zakupy internetowe to wygodne i szybkie rozwiązanie, które stale zyskuje na popularności.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.