Nowoczesne czarne ogrodzenie aluminiowe
Ogród

Sprawdź, dlaczego warto wybrać nowoczesne ogrodzenia aluminiowe

Ogrodzenia aluminiowe cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Sprawdź, co je wyróżnia i dlaczego tak wiele osób do otoczenia posesji wybiera właśnie nowoczesne ogrodzenia aluminiowe.

Czym różnią się ogrodzenia aluminiowe od stalowych?

Wybór materiału, z którego ma powstać ogrodzenie, bywa trudny – zwłaszcza jeśli decydujesz się na proste, nowoczesne wzornictwo. Minimalistyczna brama może świetnie wyglądać zarówno wykonana ze stali, jak i aluminium. Bardziej funkcjonalne będą więc ogrodzenia aluminiowe, czy stalowe? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo każdy materiał ma swoje wady i zalety.

Klasyczne ogrodzenia stalowe

Stal jest bardzo wytrzymała, a wykonane z niej ogrodzenia odporne na uszkodzenia mechaniczne. Stalowe bramy i przęsła są również często tańsze niż ogrodzenia aluminiowe. Cena za metr może znacząco różnić się w przypadku obydwu materiałów – warto więc przed zakupem porównać przynajmniej kilka ofert.

Dużą wadą stali jest konieczność jej regularnej konserwacji. Jeśli zaniedbasz tę czynność, ogrodzenie może ulec korozji. Ponadto stalowe ogrodzenia są ciężkie, a ich montaż wymaga wprawy.

Lekkie i wytrzymałe ogrodzenia aluminiowe

Proste w formie ogrodzenia – nowoczesne, aluminiowe – odznaczają się wysoką trwałością. Choć wykazują nieco mniejszą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne niż modele stalowe, to są znacznie bardziej odporne na korozję i trudne warunki atmosferyczne. Co więcej, lekkie ogrodzenia aluminiowe łatwiej przetransportować i zamontować. Zabezpieczają posesję nie gorzej niż ich cięższe odpowiedniki.

Dobierz styl ogrodzenia aluminiowego do Twojej posesji!

Ogromną zaletą ogrodzeń aluminiowych jest to, że z łatwością dopasujesz je do stylu, w jakim urządziłeś resztę posesji. Do otoczenia nowoczesnego domu i ogrodu dobrze sprawdzą się więc ogrodzenia z paneli aluminiowych. Posesje ze starszymi budynkami lub takimi utrzymanymi w stylu skandynawskim czy angielskim możesz ogrodzić, wykorzystując ogrodzenia aluminiowe drewnopodobne.

Brama aluminiowa

Przęsła aluminiowe, z uwagi na ich odporność i trwałość, wykorzystywane są nie tylko do ogradzania pojedynczych prywatnych posesji. Ogrodzenia z profili aluminiowych coraz częściej otaczają także większe obiekty (biura czy zakłady przemysłowe), a nawet całe osiedla.

Dobór odpowiednich przęseł ułatwia fakt, że różnią się one między sobą zarówno kolorem, jak i modelami. Możesz postawić na często wybierane ogrodzenia panelowe aluminiowe (z prześwitem między poszczególnymi panelami) albo zdecydować się na ogrodzenie aluminiowe żaluzjowe. 

Ogrodzenia aluminiowe od producenta z wieloletnim doświadczeniem

Zastanawiasz się, jak wybrać godną zaufania firmę wykonującą ogrodzenia aluminiowe? Producent, którego ogrodzenie zdecydujesz się zamówić, powinien mieć dużą wiedzę techniczną oraz odpowiednio długi staż na rynku. Obydwa te warunki spełnia firma Betto! Od 1984 r. nieprzerwanie zajmuje się ona produkcją, sprzedażą i montażem solidnych ogrodzeń. Zapoznaj się z pełną ofertą i wybierz ogrodzenie aluminiowe, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.