Kobueta spaceruje z dzieckiem zimową porą po parku
Po godzinach

Spacer z dzieckiem zimą – co warto wiedzieć?

Zastanawiasz się, czy spacery z dzieckiem zimą to dobry pomysł? Jak długo powinien trwać spacer z niemowlakiem? Co koniecznie ze sobą zabrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Spacer z dzieckiem zimową porą – zalety

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, wyjście na zewnątrz z dzieckiem w zimie, gdy temperatura kompletnie do tego nie zachęca, ma sens. Co więcej, aktywność tego typu powinna stanowić naturalny krok w rozwoju dziecka (w tym także noworodka), zatem nie warto z niej rezygnować. Na pewno każdemu z nas obiła się o uszy teza mówiąca, że dzieci, które często przebywają na świeżym powietrzu, rzadziej chorują. To prawda – zimowe spacery powalają zahartować organizm maluszka, wzmocnić jego układ odpornościowy. Rozsądnym krokiem jest wyjście na zimowy spacer z dzieckiem w takim momencie dnia, gdy świeci słońce. Dzięki promieniom słonecznym organizm dziecka ma szansę „zapewnić” sobie odpowiednią dawkę witaminy D, która odgrywa szalenie ważną rolę w jego prawidłowym rozwoju. Nie brakuje i takich rodziców, którzy zabierają swoje pociechy na zimowe spacery blisko przyrody, tzn. do lasu! Przy pomocy odpowiedniego wózka spacerowego spacerują leśnymi ścieżkami, co również wpływa korzystnie na organizm dziecka. Unoszące się wokół naturalne zapachy to nic innego jak darmowa inhalacja dla malucha!

Zimowy spacer z dzieckiem – ile powinien trwać?

Kwestią oczywistą jest, że jeżeli dziecko jest przeziębione, to nie zabieramy je na zimowy spacer. Zalety płynące ze spaceru zimową porą zdecydowanie muszą poczekać na właściwy moment. Nie ma innego rozwiązania, jak cierpliwie zaczekać, aż maluszek wyzdrowieje. Kiedy już to się stanie i nie ma żadnych przeciwskazań do wyjścia na zewnątrz, możemy wyruszyć z nim na spacer po parku, lesie czy najbliższej okolicy. Pierwsze spacery – poprzedzone werandowaniem – powinny być krótkie. 15-20 minut w zupełności wystarczy. Wraz z kolejnymi wyjściami możemy wydłużać czas spędzony na zewnątrz z maluszkiem.

Spacer z niemowlakiem – w jakie akcesoria do wózka warto się wyposażyć?

Odpowiednie przygotowanie do zimowego spaceru z dzieckiem to bezsprzeczny obowiązek każdego rodzica. Przed wyprawą koniecznie wyłóż spód wózka dziecięcego specjalną wkładką lub grubym kocykiem niemowlęcym, które zapewnią maluszkowi odpowiedni poziom komfortu termicznego. Ciepłe, zimowe ubranka dziecięce i gruba czapka wiązana pod szyją – to nie wszystko, czego potrzebuje Twoje dziecko podczas zimowego spaceru. Nieocenionymi produktami są śpiworki do wózka na zimę oraz mufki do wózka. Co ciekawe, wykorzystasz je również przy sankach dla dzieci.

Czy to czas na zakupy w sklepie dziecięcym?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.