Jadalnia.
Wnętrza

Salon z jadalnią – jak pogodzić ze sobą te dwa pomieszczenia?

Artykuł sponsorowany.

Połączenie pokoju gościnnego i jadalni to popularne rozwiązanie. Gwarantuje zaoszczędzenie miejsca w kuchni, swobodę spożywania posiłków oraz zachowanie stylu w salonie. W jaki sposób połączyć jednak te pomieszczenia, aby nadal spełniały swoją funkcję? Podpowiadamy!

Pamiętaj, że funkcje jadalni i salonu musisz wziąć pod uwagę już na etapie projektowania. Tylko w ten sposób zapewnisz komfort użytkowania oraz estetykę wprowadzonych rozwiązań.

Kiedy jadalnia, a kiedy salon?

Oto kilka sposobów na połączenie jadalni i salonu. Pierwszy z nich to standardowe ułożenie stołu w salonie i wykorzystywanie go do jedzenia posiłków. Ma to swoje dobre i złe strony. Zaletą rozwiązania jest jego stosunkowo niska cena, łatwość w przygotowaniu oraz możliwość np. przestawienia mebli. Natomiast wady są takie, że jedzenie obiadu może przeszkadzać w oglądaniu ulubionego filmu, a w przypadku gości… nie będziesz miał się gdzie podziać ze swoim posiłkiem!

Inna możliwość to rozdzielenie jadalni i salonu. W jaki sposób? Tworząc np. małą ścianę działową albo – co jest lepszym rozwiązaniem, bo gwarantuje dopływ światła – ścianę z poprzecznie ułożonych kantówek. Oddzielimy w ten sposób część jadalną od salonowej mimo, że w praktyce jedno i drugie nadal będzie znajdować się w jednym pomieszczeniu.

A co jeżeli nie lubię ścian?

W przypadku, gdy ustawienie ściany nie jest możliwe, albo użytkownik po prostu nie lubi takiego rozwiązania? Wtedy powinniśmy przygotować meble w taki sposób, aby wirtualnie oddzielić jedno miejsce od drugiego. Co to oznacza? Stół nie powinien stać np. na środku salonu, a gdzieś w kącie, by umożliwić jedzenie podczas gdy osoby w gościach lub pozostali domownicy będą siedzieli po drugiej stronie pomieszczenia na kanapie czy rogówce.

Pamiętaj jednak, że ostateczna kwestia ustawienia zależy wyłącznie od Ciebie. Jeżeli chcesz odpowiednio przygotować swój salon i jadalnię w jednym, wejdź na stronę https://mebel4u.pl/jadalnia. Znajdziesz tam wiele interesujących porad, które możesz wykorzystać!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.