postawione wysoki rusztowanie budowlane
Budownictwo

Rusztowania budowlane – dlaczego warto postawić na ich wynajem?

Artykuł partnera.

Wszelkie prace prowadzone na wysokości, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów, wymagają zastosowania urządzeń, które zapewnią nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo pracy. Do takich sprzętów należą budowlane rusztowania przejezdne. Gwarantujące mnogość zastosowań, oszczędność czasu podczas pracy oraz mobilność.

Czym charakteryzują się rusztowania przejezdne, gdzie najchętniej są wykorzystywane i dlaczego warto postawić na ich wynajem?

Do czego służą rusztowania przejezdne?

Rusztowania przejezdne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą prace na wysokości. Korzysta się z nich w branży budowlanej, np. podczas malowania czy tynkowania, a także innych prac wykończeniowych prowadzonych na zewnątrz bądź wewnątrz obiektów.

Znajdują swoje zastosowanie w magazynach, gdy zachodzi potrzeba wymiany żarówki na hali, prac naprawczych prowadzonych tuż pod sufitem i nie tylko. Te same funkcje rusztowania przejezdne spełniają wszędzie tam, gdzie w planach jest montaż czy demontaż rozmaitych elementów, w tym konstrukcyjnych, a także prace instalacyjne.

Działanie rusztowań przejezdnych

Rusztowania przejezdne należą do rusztowań typu wieżowego. Pionowe ramy na dole zakończone są kółkami, które gwarantują mobilność całej konstrukcji. Cała konstrukcja składa się również z podestów, podpór, stężeń ukośnych i poziomych.

Podczas pracy na wysokości rusztowanie pozostaje w miejscu dzięki zastosowaniu rolek jezdnych z hamulcami. Gdy w grę wchodzą większe obciążenia, dodatkowo możliwe jest użycie stopek, aby odciążyć kółka. Po zakończonej pracy w konkretnym miejscu rusztowanie wystarczy przesunąć w inny punkt, w którym trzeba wykonać kolejne zadanie. Bez demontażu i ponownego montażu, co znacząco ułatwia pracę, ale i skraca czas jej wykonania.

Dlaczego opłaca się wypożyczyć rusztowania?

W wielu branżach realizacja określonych prac na wysokości wiąże się z czasowym wykorzystaniem rusztowań. Zakup rusztowania na własność oznacza zatem spore koszty i niemałe problemy – z późniejszym przechowywaniem, koniecznością konserwacji czy samodzielnym transportem. Wynajem to doskonała alternatywa.

Wypożyczenie rusztowania to znacznie niższe koszty niż zakup sprzętu na własność. W cenie wynajmu użytkownicy otrzymują rusztowania pochodzące od sprawdzonego producenta, wytrzymałe, o odpowiednich parametrach, gwarantujące efektywną i bezpieczną pracę pracowników. Można zatem liczyć na wszystko to, co w przypadku zakupu, jednak w zdecydowanie niższych kosztach.

Jakie rusztowania oferuje wypożyczalnia Renta?

Wypożyczalnia rusztowań Renta posiada w swojej ofercie dwa modele rusztowań przejezdnych. Są to kompletne rozwiązania przeznaczone do zastosowania na zewnątrz bądź wewnątrz obiektów.

Dostępne są zestawy o szerokości platformy wynoszącej 0,7 m lub 1,4 m. W skład każdego z nich wchodzą podesty, rozpory boczne, kółka oraz regulowane nogi. Są one lekkie, mobilne i oferują możliwość wykonywania pracy na różnych wysokościach. Maksymalna wysokość, na jakiej znajduje się podest roboczy najwyższego rusztowania, wynosi 12 metrów.

Jak można wypożyczyć rusztowanie?

Wypożyczenie rusztowania jest niezwykle proste. Wystarczy wybrać interesujący na daną chwilę zestaw, sprawdzić jego dostępność oraz określić okres wynajmu, a także dokonać opłaty za wypożyczenie. Wypożyczalnia rusztowań Renta jest w stanie pomóc w organizacji transportu na miejsce użytkowania.

Po zakończeniu użytkowania sprzęt wystarczy zwrócić. Na stronie wypożyczalni można znaleźć szczegółowe warunki wypożyczenia w formie przejrzystych i czytelnych dokumentów – zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i firmowych.

Renta – gdzie w Wielkopolsce można wypożyczyć rusztowania?

Renta, oferująca wynajem rusztowań przejezdnych, to firma działająca na rynku od 2016 roku. W pierwszych latach działalności wypożyczalnia oferowała sprzęt na wynajem w krajach skandynawskich, by w 2019 roku zadecydować o rozpoczęciu działalności w Polsce.

Dziś jest to prężnie rozwijająca się wypożyczalnia maszyn i urządzeń budowlanych, która posiada kilkanaście oddziałów w Polsce. Jeden z nich znajduje się w Poznaniu, dzięki czemu ze swoją ofertą dociera do wszystkich klientów na terenie Wielkopolski.

Rusztowania przejezdne – wynajem

Prace na wysokości prowadzone są nie tylko w branży budowlanej. Rusztowania przejezdne znajdują zatem swoje zastosowanie w wielu dziedzinach, a ich mobilność okazuje się być jedną z największych zalet. Dzięki nim możliwa jest komfortowa, bezpieczna i sprawna praca, a brak konieczności demontażu i ponownego montażu, jak to ma miejsce w przypadku rusztowań elewacyjnych, wpływa na znaczne oszczędności.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.