Zamontowane dwie bramy garażowe w budynku
Dom

Rodzaje bram garażowych

Jesteś na etapie budowy garażu czy innych budynków na działce? Warto wiedzieć, jaką bramę wybrać, by spełniała potrzeby, a korzystanie z niej było maksymalnie komfortowe. Wyróżnia się kilka rodzajów bram, które różnią się do siebie przede wszystkim sposobem otwierania. W zależności od tego, jak wiele miejsca potrzebujemy wybierzemy inną opcję. Jednak nowoczesne technologie sprawiają, że bramy garażowe są funkcjonalne oraz wygodne w użytkowaniu. Specjalne elementy, innowacyjne rozwiązania zabezpieczają otwieranie garażu przed nieznajomymi, dając przy tym 100-procentową gwarancję bezpieczeństwa. Sprawdź, jakie bramy garażowe będą spełniać Twoje potrzeby i dobierz idealny typ pod względem dopasowanego sposoby otwierania, wyglądu oraz ceny!

Bramy garażowe – rodzaje

Istnieje kilka rodzajów bram garażowych, które głównie różnią się od siebie sposobem otwierania. Wszystkie wyróżniają się innowacyjnym systemem, który pozwala na automatyczne sterowanie, jednak w zależności od miejsca na naszej działce, wybierzemy inny typ bramy garażowej. Niektóre z nich podciągane są przez napęd elektryczny do góry, inne otwierają się na oścież, a o wszystkim przeczytasz w poniższych akapitach. Jeżeli jesteś ciekaw/a działania systemu bram garażowych roletowych, rozwiernych, segmentowych czy uchylnych, zachęcamy do dalszej lektury.

Bramy garażowe roletowe

Bramy garażowe z Bianex roletowe – brama wykonana ze skrzynką i prowadnicami bocznymi, charakteryzująca się specjalnym systemem wyciszającym. Bramy roletowe umożliwiają  automatyczne sterowanie przez wyposażone w napęd elektryczny elementy. W wyposażeniu zawarte jest także sterowanie awaryjne, wszelkie zabezpieczenia odpowiadające wymaganiom Norm Europejskich. Idealne dla osób, które chcą uniknąć otwierania bramy na oścież, np. poprzez brak miejsca na działce. System polega na nawijaniu bramy na wał i podciąganiu jej pod sufit garażu. Szeroka oferta proponuje rozmaity wybór gamy kolorystycznej, co jest dodatkowym atutem.

Bramy garażowe rozwierne

Bramy rozwierne są typowym i tradycyjnym modelem bram. Ze względu na mało skomplikowany system, korzystanie z bramy nie utrudnia późniejszego funkcjonowania, a wręcz zapewnia maksymalny komfort przy otwieraniu oraz zamykaniu garażu. Wykonane z trwałych materiałów, które odporne są na wszelkie warunki zewnętrzne. Ich system polega na obrotowych ramionach i systemie ośnieżnicy czy szyny, która przechyla skrzydło bramy w górę.

Bramy garażowe segmentowe

Niezwykle poręczny i wygodny mechanizm. Funkcjonują na podobnej zasadzie jak bramy roletowe. Mają jednak podzielone bloki, które równomiernie się zwijają podczas otwierania bramy. Profesjonalne uszczelki, szczelność, trwały materiał i innowacyjne sterowanie zapewnia 100-procentowy komfort przy korzystaniu z tego typu bramy.

Bramy garażowe uchylne

Są standardowym rozwiązaniem z uniwersalną konstrukcją, która polega na uchylaniu całości drzwi do góry. Cechują się prostotą, przez co codzienne użytkowanie jest bardzo funkcjonalne. Szeroki wybór pozwala dobrać dopasowany kolor bramy, a także materiał wykonania.

Źródło zdjęć: freepik.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.