Nowy salon w mieszkaniu od dewelopera
Nieruchomości

Prospekt informacyjny dewelopera – co to jest?

Gdy chcemy zakupić nowe mieszkanie od dewelopera, możemy uzyskać wgląd w jego prospekt informacyjny. Czym dokładnie jest ten dokument?

Aktualnie deweloperzy zobowiązani są do tego, aby do każdej sprzedawanej przez siebie nieruchomości sporządzić prospekt informacyjny. To nowy instrument służący do ochrony praw konsumentów, który został wprowadzony przez tzw. Ustawę deweloperską.

Prospekt informacyjny – co to jest?

Aby zakup nowej nieruchomości od dewelopera był jeszcze bezpieczniejszy, ustawodawca nałożył na deweloperów obowiązek przygotowywania prospektów informacyjnych. Taki obowiązek ma zarówno deweloper w Warszawie, jak i deweloper w Szczeciniei każdym innym mieście. prowadzący sprzedaż mieszkań, domów i innych lokali. Prospekt jest dokumentem, który ma pomóc potencjalnemu klientowi w podjęciu decyzji o zakupie nieruchomości. Zawiera informacje o deweloperze oraz o danej inwestycji „w pigułce”, dlatego jest swoistym kompendium informacji dla nabywcy. Wobec tego każdy klient zainteresowany zakupieniem nieruchomości o dewelopera powinien zapoznać się z przedstawionym przez niego prospektem informacyjnym – to podstawa udanej transakcji.

Jakie informacje zawiera prospekt informacyjny?

Prospekt informacyjny dzieli się na dwie części, a mianowicie na część ogólną oraz na część indywidualną. Część ogólna prospektu jest taka sama dla całej inwestycji realizowanej przez dewelopera. Znajdziemy w niej jego dane, a także informacje o jego dotychczasowych inwestycjach oraz o konkretnej inwestycji, w tym informacje o zabezpieczeniu inwestycji i terminach jej realizacji. Część druga, czyli część indywidualna jest już inna dla każdej nieruchomości. Znajdują się w niej dane o konkretnym lokalu w obiekcie lub też domu, gdy jest on przedmiotem sprzedaży. Prospekt w tej części opisuje nieruchomość, zamieszcza jej rzuty, a także dołącza wzór umowy deweloperskiej. Zatem wtedy, gdy chcemy zakupić nieruchomość, pamiętajmy o tym, aby zapoznać się z dostarczonym przez dewelopera prospektem informacyjnym – przygotowanie takiej dokumentacji to jego obowiązek!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.