projekt domu na którym leży ołówek
Budownictwo

Projekty domów 150 m2 – jak wybrać?

Nic nie daje tak silnego poczucia wolności i spokoju, jak własna posiadłość gdzieś pod miastem lub na wsi. Słowo posiadłość kojarzy się z pokaźną budowlą, podczas gdy raczej chodziło o dom o kubaturze do 150 metrów kwadratowych. W sam raz dla sześciu osób, przy odpowiednim zaplanowaniu i dobrze dobranym projekcie. Właśnie ów projekt, a konkretnie jego wybór jest czynnością sprawiającą największą przyjemność, chociaż przyszłość pokazuje, że niesie ze sobą ogromną odpowiedzialność.

Projekty domów 150 m2

Pośród całej masy prac wykonanych przez architektów, znalezienie tej właściwej stanowi poważne wyzwanie. Wbrew pozorom nie należy zaczynać od walorów zewnętrznych przyszłego siedliska, lecz powinno się skupić na właściwościach praktycznych. Dajmy się ponieść wyobraźni, przewidując ilość domowników, cechy charakteru, zamiłowania itd. Decydując się na projekt, należy także dokonać wyboru profesjonalnej pracowni architektów, to daje gwarancję, że wszelkie nasze uwagi będą wzięte pod uwagę, a zastosowane materiały zapewnią nie tylko wieloletnią bezawaryjność, lecz także bezpieczeństwo.

Trzeba także uwzględnić wymagania stawiane w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, a w szczególności, czy projekty domów 150  proponowanych przez pracownię są w pełni zgodne z miejscowymi wymogami, do których można zaliczyć:

  • Maksymalną powierzchnię zabudowy działki;
  • Zastosowania odpowiedniej bryły dachu;
  • Ilość kondygnacji;
  • Wysokość budynku;
  • Maksymalna szerokość elewacji frontowej.

Szczegóły dostępne są w urzędach gminy, w której planowane jest przedsięwzięcie.

Czy 150 m2 wystarczy?

Domy o tej kubaturze wbrew pozorom, są bardzo pojemne. Starczy w nich miejsca nie tylko dla domowników, lecz także na pomieszczenia gospodarcze. Warto o nich pamiętać, zwłaszcza jeżeli gospodarze zamierzają rozwijać swoje zainteresowania. Warsztat, spiżarnia, gabinet, siłownia są to miejsca, o których należy pomyśleć przed rozpoczęciem budowy. Wybierając odpowiednią pracownię architektoniczną, z pewnością można liczyć na fachową konsultację. Wśród projektów domów 150  architekt z przyjemnością wskaże te, które najbardziej będą odpowiadać preferencjom inwestora. Nie wolno zapominać, że jest to decyzja na lata, zatem absolutnie nic nie może podlegać przypadkowi. Może się np. okazać, że w przyszłości inwestor postanowi zmienić system ogrzewania, przechodząc z ogrzewania kominkowego na gazowy. Okaże się, że w niewłaściwie dobranym projekcie nie uwzględniono pomieszczenia, w którym można zainstalować odpowiedni piec. To oczywiście przykład, pokazujący, jak wiele trzeba wziąć pod uwagę.

Tak czy inaczej, projekt to dopiero początek, warto zadbać o to, by była to zapowiedź pięknej historii, w której wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.