Zaprojektowany nowoczesny mały dworek dla rodziny
Dom

Projekt małego dworku – klasyczny dom w nowoczesnej aranżacji

Planując budowę domu, wiele osób skłania się ku klasycznym bryłom, takim jak projekty małych dworków. Często są one jednak pomyślane w stylizacji popularnej przed kilkoma dekadami, a znaczna część inwestorów woli nieco bardziej nowoczesną stylistykę. Nie stanowi to jednak żadnego problemu, gdyż na rynku dostępnych jest bardzo wiele projektów, które łączą w sobie wygląd klasycznego dworku ze współczesnymi trendami widocznymi w architekturze. Dzięki temu można połączyć klasykę z nowoczesnością i znaleźć projekt, który będzie świetnie komponował się z przestrzenią miejską, nowoczesnymi dzielnicami podmiejskimi, a także z krajobrazem wsi we współczesnym wydaniu. Takie projekty są także funkcjonalne i świetnię spełnią codzienne potrzeby.

Mały dworek – projekt na miarę dzisiejszych czasów

Szukając projektu małego dworku, warto od razu przeanalizować, jaki jest rozkład pomieszczeń. Współczesne trendy w planowaniu przestrzeni w domu są nieco innego, niż kilka dekad temu, a projektanci starają się bazować na doświadczeniu wielu pokoleń i uwzględniać współczesne potrzeby. Dotyczy to połączenia estetyki i funkcjonalności. Dlatego też, osoby szukające stylistyki dworku, jednak oczekujące pełnej praktyczności, a także tego, by dom nie miał zbyt dużego metrażu, powinny szukać projektów standardowych domów zaprojektowanych tak, by stylistycznie nawiązywały na przykład do staropolskich dworków. Tego rodzaju projekty uwzględniają wszystkie dzisiejsze potrzeby, takie jak miejsce na garaż w bryle budynku, pomieszczenie gospodarcze, pralnie, czy kotłownie. Jednocześnie są one dostępne w wariantach uwzględniających popularne trendy, takie jak na przykład płynne łączenie salonu z aneksem kuchennym.

Nowoczesna stylistyka w klasycznym dworkach

Nowoczesne projekty małych dworków są tak przemyślane, by świetnie wpisywać się w krajobraz współczesnej architektury. Uwzględniają one między innymi wykorzystanie nowoczesnych elementów wykończenia. Dotyczy to stalowych elementów, szkła, czy współcześnie stylizowanego drewna wykorzystywanego na elewacjach, czy podbitkach. Współczesne dworki rzadko przypominają wizualnie klasyczne budynki znane, chociażby z polskiego architektury z początku ubiegłego stulecia. Są to raczej nowoczesne bryły nawiązujące stylistycznie do tamtych czasów.

Dzięki temu idealnie sprawdzą się także w przestrzeni miejskiej, czy podmiejskiej. W połączeniu z nowoczesnym ogrodem takie budynki wyglądają niezwykle efektownie i zdecydowanie wyróżniają się na tle nudniejszych budynków projektowanych na przykład w stylu późnego modernizmu lub socrealizmu. Ponadto łatwy dostęp do materiałów budowlanych sprawia, że takie dworki można z łatwością stylizować według własnych indywidualnych preferencji. Mając gotowy projekt, nie ma przeszkód, by wprowadzać swoje zmiany na podstawie inspiracji zaczerpniętych z katalogów, internetu, czy innych projektów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.