Mężczyzna bedący prawnikiem od nieruchomości idzie po schodach
Nieruchomości

Prawnik od nieruchomości w Warszawie – co może dla Ciebie zrobić?

W Warszawie swoje usługi prawnicze świadczy aktualnie wielu prawników od nieruchomości. Zatem kompleksowa pomoc eksperta z zakresu prawa nieruchomości w stolicy jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Wybierając kancelarię prawną do współpracy w tym zakresie, warto zbadać szczególnie to, jak duże i różnorodne doświadczenie ma specjalista. Pisząc o różnorodności doświadczenia mamy tu na myśli głównie to, dla jakich klientów pracował wcześniej dany prawnik i jakie rodzaje inwestycji budowlanych obsługiwał pod kątem prawnym.

Warto wiedzieć, że dobry prawnik powinien również posiadać wiedzę na temat lokalnego rynku nieruchomości. Cenieni specjaliści nieustannie aktualizują swoje umiejętności także pod tym kątem. Korzystając z usług tak przygotowanego adwokata nieruchomości możesz mieć pewność, że zawsze znajdzie dla Ciebie najkorzystniejsze finansowo i czasowo rozwiązania.

Kompleksowa pomoc prawnika od nieruchomości w Warszawie

Prawnik od nieruchomości zajmuje się między innymi:

  • sprawami związanymi z ustanowieniem i wykreśleniem hipoteki i innymi sprawami dotyczącymi ksiąg wieczystych,
  • projektowaniem zapisów umów i negocjowaniem ich warunków tak, by stanowiły najlepsze zabezpieczenie interesów Klienta kancelarii,
  • oceną stanu prawnego, oceną ryzyka inwestycyjnego zakupu danej nieruchomości,
  • procedurą legalizacji (ma ona miejsce w przypadku chociażby tzw. samowoli budowlanych),
  • przenoszeniem praw własności w kontekście nieruchomości,
  • reprezentowaniem swoich Klientów w sporach przed sądami i innymi organami administracji,
  • i wieloma innymi sprawami dotyczącymi nieruchomości.

Jak widać, kompetencje specjalisty – prawnika od nieruchomości – są bardzo rozległe. Powyżej przytoczyliśmy tylko najważniejsze z nich.

Niezależnie, czy planujemy zakup, budowę, sprzedaż czy wynajem nieruchomości, zadaniem eksperta prawa jest przeprowadzić nas przez cały proces wskazując najlepsze rozwiązania.

Za co Klienci najbardziej cenią prawników od nieruchomości?

Osoby korzystające z usług warszawskich kancelarii prawnych cenią prawników od nieruchomości szczególnie za to, że ci wiele razy ratowali ich z trudnych sytuacji, odzyskiwali pieniądze oraz wynegocjowali dobre warunki transakcji. Inwestorzy na branżowych forach piszą niejednokrotnie o tym, że fachowa pomoc prawna z zakresu prawa nieruchomości ustrzegła ich przed ogromnymi kłopotami. Jakie to mogą być kłopoty?

Wśród wymienianych problemów najczęściej pojawiają się niekorzystne lub nawet niezgodne z prawem zapisy umowy (tzw. klauzule abuzywne). Prawnik jest w stanie błyskawicznie wychwycić zapis umowy, który może zwiastować kłopoty w przyszłości, czego osoba nieznająca prawa nawet nie podejrzewa. Niestety – podpisanie niekorzystnej umowy może skutkować długotrwałymi i trudnymi do naprawienia konsekwencjami. Wciąż zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, inwestorzy, kontrahenci czy wynajmujący. Jeśli więc, jakikolwiek zapis przedstawionej Ci umowy wzbudza Twoje wątpliwości lub po prostu nie rozumiesz jego treści – nie podpisuj umowy przed skonsultowaniem jej z prawnikiem.

Drugie z kolei działanie specjalistów najbardziej cenione przez klientów kancelarii w Warszawie to fachowa i rzeczowa ocena stanu prawnego nieruchomości, przed rozpoczęciem jakichkolwiek kroków związanych z zakupem. Taka ocena prawnicza ustrzegła wielu przed zakupem nieruchomości, której stan prawny był zupełnie inny, niż ten przedstawiony przez sprzedawcę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.