Zaaranżowana łazienka z płytkami betonopodobnymi
Wnętrza

Płytki betonopodobne – jakie są ich zalety?

Beton na bazie cementu to niezaprzeczalnie mocny materiał. Chociaż są zwykle używane do celów komercyjnych, aby wytrzymać zużycie i rozdarcia lepiej niż ceramika i drewno liściaste, płytki betonopodobne można nieskończenie dostosowywać do różnych pomieszczeń w domu. Jakie są jednak plusy wykorzystania takich płytek w domu? Przedstawiamy w artykule poniżej.

Płytki betonopodobne – poznaj korzyści ich montażu

Płytki podłogowe betonopodobne są trwalsze niż drewno i przetrwają płytki ceramiczne. Dzięki temu są doskonałym rozwiązaniem dla pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu i przestrzeni publicznych, a tym samym materiałem coraz stosowanym w domach. Aby zmaksymalizować trwałość i długowieczność, należy nałożyć odpowiedni środek uszczelniający na płytki, aby zapobiec plamom oraz ułatwić czyszczenie i suszenie w miejscach brudnych, mokrych lub o dużym natężeniu ruchu.

Uszczelnione podłogi z płytek betonopodobnych – podobnie jak inne podłogi z płytek – można bez problemu zamiatać i czyścić. Podłogę można wytrzeć łagodnym mydłem, ale zawsze należy osuszyć mop nad powierzchnią, aby wyłapać stojącą wilgoć, zanim wsiąknie w płytkę.

Jeśli chodzi o design, nie będziesz miał problemu ze znalezieniem betonopodobnych płytek pasujących do stylu Twojego domu, niezależnie od tego, czy inspiracją jest włoska willa z filmu, marokańskie wakacje, czy nowoczesne trendy w projektowaniu. Płytki imitujące beton można stosować na podłogach i ścianach, w kuchni, salonie, przedpokoju, jadalni, łazience i pralni.

Płytki betonopodobne do łazienki – przeczytaj, dlaczego warto

Płytki łazienkowe betonopodobne są wykonane z naturalnych materiałów, a wysokiej jakości. Zawierają również naturalne pigmenty, które pozwalają na tworzenie różnych wzorów na ich powierzchni. Naturalne kolory nie blakną z czasem w taki sam sposób, jak kolory niemineralne. Produkowane pojedynczo płytki betonopodobne powstają w procesie prasowania hydraulicznego.  Jeśli obawiasz się, że płytki betonopodobne podłogowe będą zimne w środku zimy, możesz z łatwością zamontować ogrzewanie podłogowe przed montażem płytek.

Płytki betonopodobne na ścianę – musisz to wiedzieć

Płytki betonopodobne (w tym kolorowe) można z czasem poprawiać, aby usunąć przebarwienia, tak jak w przypadku zarysowanych i uszkodzonych podłóg drewnianych. Użyj dobrej jakości papieru ściernego na zwilżonej powierzchni (aby usunąć kurz) i delikatnie zetrzyj górną mikrowarstwę betonu, aby odsłonić świeżą warstwę o żywych kolorach.

Płytka imitująca beton tworzy jednolity wygląd, który bezproblemowo naśladuje przemysłowy beton i może być używana do pokrycia podłóg i biur w każdej przestrzeni komercyjnej lub mieszkalnej, od kuchni po salon, łazienkę i sypialnię. Płytka przypominająca beton pomaga nadać przestrzeni minimalistyczny lub współczesny charakter. Płytki o wyglądzie betonu to popularny wybór dla właścicieli domów i firm poszukujących industrialnej estetyki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.