Mama z córką wyjmują ciasto z nowoczesnego piekarnika
Wyposażenie domu

Piekarnik z mikrofalą – wygoda i oszczędność miejsca

Artykuł partnera.

Połączenie funkcji dwóch urządzeń w jednym to nie tylko wygoda, to też duża oszczędność przestrzeni, ważna szczególnie dla posiadaczy niewielkich kuchni. Chcąc zachować pełną funkcjonalność nawet w małej kuchni, warto rozważyć kupno piekarnika z mikrofalą. Podpowiadamy, jak go wybrać i na co zwrócić uwagę.

Nowoczesne piekarniki z mikrofalą są dowodem na połączenie wielu funkcji w jednym sprzęcie i na rozwój technologii. To połączenie umożliwia wygodne korzystanie z zaawansowanych sposobów obróbki żywności także wtedy, gdy mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń – każdy więc może rozwijać swoją kulinarną pasję niezależnie od dostępności miejsca.

Piekarnik z mikrofalą czy mikrofalówka z piekarnikiem?

Zastanawiając się nad wyborem wielofunkcyjnego urządzenia, warto najpierw dowiedzieć się, co w ogóle mamy na rynku. Połączenie piekarnika z mikrofalówką w jednym urządzeniu może różnić się zakresem funkcjonalności. Wielofunkcyjne urządzenia do pieczenia znajdziemy w ofercie wielu renomowanych producentów wyposażenia. Warto sprawdzić, jak można połączyć piekarniki z mikrofalą w jedno.

  • Piekarnik z mikrofalą – pełne połączenie funkcjonalności obu sprzętów w jednym urządzeniu. Pozwala nie tylko szybko rozmrozić lub odgrzać żywność, ale też skraca czas pieczenia. Idealna opcja dla tych, którzy cenią sobie funkcje obu sprzętów, a nie mają wystarczająco dużo miejsca w kuchni do ich zamontowania.
  • Piernik z funkcją mikrofali – to piekarnik z dodatkowo wbudowanymi wybranymi funkcjami mikrofali, np. rozmrażaniem lub szybkim podgrzewaniem posiłków. Umiejętne korzystanie z tej poszerzonej funkcjonalności pozwala na szybką i sprawną obróbkę żywności.
  • Mikrofala z piekarnikiem – w tym połączeniu urządzeniem bazowym jest mikrofalówka, ale doposażona o niektóre funkcje piekarnika. W zależności od modelu różni się zakresem pieczenia lub przygotowania posiłków z termoobiegiem.

Zobacz także: Piekarniki z mikrofalą marki Siemens

Piekarnik z funkcją mikrofalówki – kiedy to dobry wybór

Kiedy warto wybrać piekarnik z mikrofalą w jednym zamiast dwóch osobnych urządzeń? Przede wszystkim wtedy, kiedy dysponujemy ograniczoną przestrzenią w kuchni. Taki piekarnik to spora oszczędność miejsca – zamiast dwóch urządzeń o sporych gabarytach montujemy tylko jedno. To idealne rozwiązanie dla posiadaczy małych kuchni, w których każdy fragment przestrzeni jest ważny.

Nowoczesna kuchnia z drewnianymi frontami, czarnym wykończeniem i wyeksponowanym nowoczesnym piekarnikiem do zabudowy

 

Wybór wielofunkcyjnego urządzenia to też duża wygoda, bo pozwala uprościć wiele codziennych czynności związanych z gotowaniem. Przede wszystkim istotnie skraca czas spędzony w kuchni, a przygotowanie posiłków i użycie jednego sprzętu jest dużym ułatwieniem. Połączenie piekarnika i mikrofali umożliwia korzystanie z obu funkcji jednocześnie, co skraca czas pieczenia nawet o połowę. To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią dobre jedzenie, ale nie lubią poświęcać na jego przygotowanie zbyt dużo czasu. To też idealne narzędzie dla kucharzy, którzy lubią eksperymentować w kuchni.

Połączenie piekarnika z mikrofalą jest dużym ułatwieniem praktycznym. Korzystanie z jednego przyrządu zamiast z dwóch to realnie mniej sprzątania w kuchni, bo czyścimy tylko ten jeden. Jeśli dodamy systemy ułatwiające usuwanie zabrudzeń z wnętrza, np. funkcja czyszczenia parowego dostępna w najnowszych modelach, to dysponujemy urządzeniem niemal samoobsługowym.

Takie wielofunkcyjne połączenie piekarnika z mikrofalą powoduje, że urządzenie jest nieco droższe od „zwykłego” piekarnika. Warto jednak pamiętać, że to naprawdę spora oszczędność, bo zamiast dwóch sprzętów kupujemy jeden.

Mikrofalówka z piekarnikiem – dla kogo to idealny wybór

Wybór rozwiązania warto dopasować przede wszystkim do potrzeb użytkowników. Mikrofala doposażona w niektóre funkcje piekarnika jest dobrą propozycją nie tylko do niewielkich kuchni. Dobrze sprawdza się także wtedy, kiedy rzadko coś pieczemy, a zazwyczaj podgrzewamy tylko gotowe posiłki. Dobrze jest mieć taką możliwość, ale jeśli sporadycznie z niej korzystamy, to można rozważyć kupowanie dwóch osobnych urządzeń. Lepszym rozwiązaniem będzie zakup kompaktowego sprzętu typu „2 w 1”, co pozwala na oszczędność miejsca i pieniędzy.

Nowoczesny aneks kuchenny z białymi frontami i drewnianym wykończeniem z wyeksponowanym nowoczesnym piekarnikiem do zabudowy

Jakie funkcje piekarnika z mikrofalą?

Przy wyborze urządzenia warto kierować się przede wszystkimi własnymi potrzebami. Dlatego w pierwszej kolejności sprawdźmy, jakie funkcje i programy są w danym modelu. Urządzenia dostępne na rynku mogą znacznie się różnić między sobą, a to wpływa na cenę, trzeba by więc dokładnie przyjrzeć się parametrom sprzętu przed zakupem. Zwracamy uwagę na:

  • programy i sposoby obróbki żywności – termoobieg, grill, rozmrażanie, szybkie podgrzewanie, podtrzymywanie ciepła, pieczenie parowe, pieczenie góra / dół oraz tryby łączące wymienione funkcje;
  • klasa energetyczna – istotnie wpływa na wysokość rachunku za prąd;
  • pojemność i gabaryty – oznaczają objętość wnętrza komory, co wpływa na ilość jedzenia, które możesz na raz przygotować, oraz wymiary zewnętrzne, ważne w planowaniu zagospodarowania przestrzeni w kuchni;
  • wyposażenie – wysuwane prowadnice, dodatkowe blachy, kratki do grillowania znacznie ułatwiają codzienne czynności;
  • piekarnik z mikrofalą do zabudowy – oferowane na rynku modele to zazwyczaj sprzęt do zabudowy, sprawdźmy więc ich wymiary i sposób montażu przed zakupem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.