Oświetlenie, które rozświetli Twoje święta
Wyposażenie domu

Oświetlenie, które rozświetli Twoje święta

Boże Narodzenie to szczególny czas, na który czeka większość ludzi. Przygotowywania do Świąt wprowadzają nas w radosny nastrój, zwłaszcza gdy się je celebruje z najbliższymi. Chwilą, która ma sobie cząstkę magii, jest przystrojenie domu girlandami kolorowych lampek. Jakie wybrać oświetlenie świąteczne? Zewnętrzne ledowe łańcuchy, czy zwisające kropelki? A może lepiej zawiesić lampki na świerku przed domem? Przeczytaj artykuł i przygotuj swój dom do Świąt.

Oświetlenie zewnętrzne – świąteczne nastroje i radość domowników

Oświetlenie zewnętrzne domu zdobi budynek i wyróżnia go spośród innych domów przy ulicy. Wprowadza domowników w radosny, świąteczny nastrój. Dlatego zawiesza się je już w połowie grudnia, a niektórzy jeszcze wcześniej. Chcesz ładnie udekorować swój dom? Pomyśl o tym z odpowiednim wyprzedzeniem, kiedy w sklepach jest duży wybór ciekawych dekoracji zewnętrznych. Kolejna sprawa, to rozciągnięcie girland i łańcuchów oraz podłączenie ich do gniazdka elektrycznego. Przygotuj stabilne drabiny i zapewnij sobie pomoc innych osób. Jeśli to możliwe, wybierzcie dzień bez opadów, aby nikt nie poślizgnął się przy tych czynnościach.

5 pomysłów na oświetlenie domu i podwórka

Jakie wybrać oświetlenie zewnętrzne? Świąteczne lampki mają tak wiele odmian, że wybór jednej bywa problematyczny. Najpopularniejsze rodzaje zewnętrznych lampek, to:

  • zwisające sople w kolorze zimnym białym, kremowym, niebieskim lub wielobarwne, mocowane do orynnowania dachu;
  • ledowe lampki, zakręcane na balustradach balkonów i schodów;
  • metalowe konstrukcje do ustawienia w ogrodzie, okręcane lampkami, tworzące postaci św. Mikołaja, bałwana, śniegowych płatków, renifera czy gwiazdy betlejemskiej;
  • podświetlane świąteczne wieńce do zawieszenia na drzwiach wejściowych;
  • girlandy do oświetlenia ogrodowych świerków i jodeł.

Co zrobić z lampkami po świętach?

Oświetlenie domu i ogrodu wprowadza radość w serca i odrobinę magii w otoczenie. Jednak po świętach trzeba je zdjąć. Czy można jakoś wykorzystać zewnętrzne lampki na święta? Oczywiście, że tak. Jednokolorowe subtelne ledowe lampki świetnie sprawdzą się jako kurtyna świetlna w oknie salonu. Można też nimi oświetlić pergolę ogrodową, altankę czy taras. Takie oświetlenie cudownie ożywi wnętrza, zwłaszcza przed imprezowymi spotkaniami z przyjaciółmi. Poza tym to sprawdzony sposób, aby wprowadzić romantyczny nastrój na wieczory we dwoje.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.