Ściana z roślin
Ogród

Ogród wertykalny z roślin czy panele z mchu?

Znajdź rozwiązanie pasujące do Twojego wnętrza.

Kawałek natury blisko Ciebie.

W każdym z nas istnieje głęboka potrzeba spędzania czasu z naturą.  Jednak żyjąc i pracując we współczesnym świecie dostęp do przyrody może być utrudniony. Szkoda, gdyż natura jest jednym z najsilniejszych środków wspomagających koncentrację, samopoczucie oraz wydajność. Z pomocą przychodzą do nas oryginalne i nowoczesne zielone ściany.

Zielone ściany a może mech stabilizowany?

Jest  więcej niż jeden sposób na wprowadzenie ściany z roślin do domu lub miejsca pracy – mówi  Justyna Kosek, założycielka JUKO green design. Przede wszystkim ważne jest aby odróżnić żywe ściany z roślin od ścian z mchu. Mech jest dedykowany dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą poświęcić zbyt dużo czasu na pielęgnację. Panele z mchu  nie wymagają światła ani wody. Jedynym warunkiem dla prawidłowego funkcjonowania mchu jest wilgotność powietrza na poziomie minimum 40%. Dlatego dobrze nadają się do wnętrz bez dostępu do światła dziennego lub  do słabo oświetlonych pomieszczeń.

Naturalny filtr powietrza

Ogrody wertykalne zyskują coraz większą popularność ze względu na ich piękno oraz pozytywny wpływ na środowisko. Firma JUKO green design oferuje zielone ściany, które można podlewać ręcznie oraz w pełni zautomatyzowana zielona ściana z wbudowanymi systemami nawadniania. Warto wspomnieć, że zielone ściany są także naturalnym filtrem powietrza. Zielona ściana to doskonały sposób na jego poprawę oraz stworzenie wewnątrz pomieszczenia niepowtarzalnego mikroklimatu.

A więc co wybrać?

Zielone ściany to oryginalny dodatek do każdego stylu. Świetnie odnajdą się w nowoczesnych wnętrzach jak i klasycznych czy industrialnych. Niezależnie co wybierzemy, zielone ściany we wnętrzu sprawią że nasza przestrzeń będzie wygodna i przyjazna. Jak podkreśla Justyna Kosek (JUKO green design) obecnie jesteśmy świadkami powrotu do naturalnych ogrodów w formie zielonych ścian. Jesteśmy coraz bardziej świadomi jak ważną rolę odgrywa natura w naszym życiu i chcą być blisko niej.  Codziennie jest coraz więcej miłośników ogrodów wertykalnych, którzy decydują się zna zielone ściany z roślin lub ściany z mchu. W razie pytań dotyczącej zielonej ściany oraz ogrodów wertykalnych zachęcamy do bezpośredniego kontaktu ze specjalistą.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.