Kobita stoi na tarasie małego domu
Budownictwo

Nowoczesne i ekonomiczne domy parterowe – 5 projektów, które warto rozważyć

Nowoczesność i ekonomia. To cechy, które starają się w swoich projektach uwzględnić najlepsi architekci. Na szczęście nie brakuje ofert, które pozwalają klientom postawić nie tylko świetnie wyglądającą i komfortową w użytkowaniu nieruchomość, ale także budynek nowoczesny i tani.

Pięć najlepszych projektów domów, na które warto zwrócić uwagę

Do propozycji, które zdobywają coraz większą popularność, należą m.in. domy parterowe. Zapewniają znacznie więcej powierzchni użytkowej, a także wpływają na większy komfort domowników, na przykład ze względu na brak piętra i dodatkowych stopni. Najciekawsze można znaleźć na stronie domoweklimaty.pl.

Pięć projektów domów parterowych, które warto rozważyć

Do dobrych rozwiązań, pod względem nowoczesności i ekonomii na pewno można zaliczyć projekt „4 pory roku”. Przewiduje on m.in. powierzchnię użytkową 124,50 m2, a także garaż z dwoma stanowiskami. W projekcie znajduje się wiele pomieszczeń, m.in. dwie łazienki, cztery pokoje, a także pomieszczenie gospodarcze i pralnia.

Parterowy mały dom z garażem

Drugą propozycją jest Bagatela IV S. To projekt, w którym powierzchnia użytkowa wynosi 167,63 m2, a jego wyróżnikiem jest jednoprzestrzenna strefa dzienna. Ponadto, warto zwrócić uwagę także na panoramiczne okno w salonie, który łączy się z tarasem.

Parterowy dom z miejscem na samochod pod wiatą

Trzecia propozycja to Antares N o powierzchni użytkowej 138,26 m2. To bardzo nowoczesny projekt, w którym można znaleźć m.in. dwustanowiskowy garaż, trzy pokoje oraz przestronny salon z jadalnią i kuchnią.

Mały kanciasty dom z garażem

Czwarty dom o powierzchni użytkowej 168,73 m2 to Awokado IV. Projekt idealnie sprawdzi się na wąskiej działce, a jego przestronne i doskonale przemyślane wnętrze zapewni sporo miejsca dla kilkuosobowej rodziny.

Mały parterowy dom z miejscemna leżaki

Ostatnia propozycja to Bagatela IV DD o powierzchni użytkowej 115,04 m2. Projekt przewiduje ogromny salon, który otwarty jest na dwie strony, a dodatkowo jego przestrzeń powiększa ogród. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest także garderoba, która pomieści wszystkie rzeczy mieszkańców.

Mały dom z ogrdem

Czy budowa domu jest droga?

Budowa własnego domu nie musi generować wysokich kosztów. Żeby postawić tanią nieruchomość, należy wybrać odpowiedni projekt. Oprócz tego ważne są również surowce, które zostaną wykorzystane do jego realizacji.

Pomimo tego, że budując, zawsze warto starać się o redukcję kosztów, to na niektórych elementach nie można oszczędzać. Są jednak sposoby na to, aby zapłacić mniej. Należy do nich między innymi to, aby wybrać nieskomplikowaną konstrukcję dachu, czy przemyśleć układ okien tak, aby dostawało się przez nie jak najwięcej światła i ciepła. Dzięki temu można uniknąć, na przykład sporych wydatków na dodatkowe elementy konstrukcyjne, czy systemy cieplne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.