białe drzwi ze srebrną klamką
Wyposażenie domu

Nowoczesne drzwi do domu

Gdy kończymy budowę naszego wymarzonego domu to przychodzi czas na to aby wybrać pewne konieczne dodatki. Jedną z kwestii zdecydowanie ważniejszych jest zakupienie do naszego domu odpowiednich drzwi. Obecnie dostępnych jest całe mnóstwo najróżniejszych modeli, które można zamontować w swoim domu. Tak duży wybór drzwi niestety nie ułatwia nam zadania. Gdy odwiedzimy miejsce gdzie takowe drzwi są sprzedawane to możemy dostać oczopląsu od modeli jakie tam zobaczymy. Różnią się one od siebie w dużym stopniu nie tylko samym wyglądem.

Drzwi zewnętrzne – piękno i funkcjonalność

Inwestycja w drzwi zewnętrzne jest czymś koniecznym gdy etap budowania naszego domu zmierza nieuchronnie ku końcowi. Wspomnieć należy jednak, że nie jest to wydatek rzędu kilkuset złotych więc nie można podejmować zbyt pochopnych decyzji o zakupie. Obecnie drzwi zewnętrzne często posiadają najróżniejsze systemy antywłamaniowe oraz zapobiegające wyłamaniom drzwi z zawiasów. Nie bez znaczenia jest również kwestia dotycząca samego wyglądu takich drzwi. W sklepach dostępnych jest całe mnóstwo najróżniejszych drzwi, które mogą sprawdzić się w naszym domu idealnie.

Czym się kierować przy zakupie drzwi?

Jednym z głównych kryteriów jakie należy wziąć pod uwagę w przypadku chęci zakupienia drzwi zewnętrznych jest ich wymiar. Ważne jest to aby dobrać drzwi uniwersalne, przez które nie tylko my wejdziemy bez problemu ale również i wjadą przez nie osoby na wózku inwalidzkim czy też kobiety z wózkiem dziecięcym. Twierdzi się, że drzwi zewnętrzne nie powinny być węższe niż 90 centymetrów. Sporo tutaj zależy jednak od tego jak dokładnie wygląda miejsce, w którym takie drzwi mają być zastosowane. Ze względów bezpieczeństwa warto wybierać drzwi posiadające dwa zamki. Dzięki temu można będzie mieć pewność, że otworzenie drzwi sprawi potencjalnemu włamywaczowi ogromny problem. Dodatkowo mnóstwo nowoczesnych drzwi zewnętrznych posiada nowoczesne systemy zapobiegania wyważeniom. Chodzi o to, że mają one specjalne bolce, które umiejscowione są po stronie zawiasów. Dzięki nim nawet w przypadku wyłamania zawiasów jakimś narzędziem nie uda się wyjąć drzwi z ościeżnicy. Wypełnienie drzwi wykonane jest często z drewna lub też specjalnego materiału termoizolacyjnego. Skoro już o termoizolacji mowa to należy podkreślić, że obecnie stosuje się takie materiały wypełniające, które mogą zatrzymywać ciepło w pomieszczeniu o wiele skuteczniej niż chociażby styropian czy też wełna mineralna.

Izolacja termiczna drzwi zewnętrznych

Drzwi przeznaczone do użytku zewnętrznego koniecznie muszą być bardzo dobrze zabezpieczone przed utratą ciepła. Na ten moment jako wypełniacz stosowana jest:

  • pianka poliuretanowa,
  • wełna mineralna,
  • styropian (bardzo rzadko)

Pianka poliuretanowa jest wykorzystywana do ocieplania budynków ale jak się okazuje również i drzwi skutecznie można nim od środka ocieplić. Pamiętajmy o tym by nie oszczędzać na drzwiach zewnętrznych i nie kupować takich drzwi, które są zbyt słabo ocieplone, ponieważ wówczas szybko odczujemy skutki tej decyzji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.