Sypialnia z modnymi kolorami ścian
Wnętrza

Najmodniejsze kolory ścian

Wszystko jest elementem mody. Także, a może zwłaszcza wystrój wnętrz i sposób ich wykończenia. W tym temacie oczywiście dużą rolę mają kwestie naukowe: ergonomia decyduje o układzie elementów, a optyka ma ogromne znaczenie dla naszego postrzegania przestrzeni czy charakteru pomieszczenia. Na ściany odpowiednie barwy nakładamy w dużej mierze w celu osiągnięcia odpowiedniego efektu, na przykład wizualnego powiększenia pomieszczenia, ale bazujemy też na naszych prywatnych preferencjach. Te z kolei są mocno inspirowane przez aktualne trendy w świecie aranżacji wnętrz, bo przecież chcemy, aby nasze wnętrze było doceniane przez gości. Na jakie kolory farb powinniśmy się obecnie zdecydować, aby nasze wnętrze zachwycało?

Miodowe duety

Prawdziwym hitem ostatnich miesięcy jest kolor miodowy w jego bardzo ekologicznym wydaniu, czyli bardzo gęsty i mięsisty, przez co zdecydowanie ciemniejszy. Jego ponury wygląd nadaje pomieszczeniu charakteru, ale konieczne jest wsparcie go innym kolorem, aby uzyskać odpowiedni kontrast i nie wpaść w melancholię. Na ściany kolory nakładamy w zależności od miejsca, które chcemy zaaranżować.
Do sypialni znakomitym rozwiązaniem będzie połączenie miodu z ciemną czerwienią, kolorem bordowym lub rubinowym. Jest to zdecydowanie opcja bardzo elegancka. Stonowany róż i odcienie cynamonu świetnie sprawdzają się w połączeniu z miodem na przykład w jadalni i w kuchni. Z kolei bardzo jasne kolory, takie jak przypominający lodowiec błękit, to z kolei znakomite rozwiązania do wszystkich korytarzy, gdzie potrzeba więcej światła, ale też do miejsc naszego dłuższego przebywania, gdy nie lubimy nadmiaru ciemnych barw.

Trendy przewodnie

Kolorystyka we współczesnym wnętrzu, tradycyjnym i nowoczesnym, musi koniecznie opierać się o podstawowe trendy aranżacyjne, jeśli chcemy uzyskać poklask obserwatorów. Wyjątkowo ważna jest strefowość, która każe nam wyróżniać miejsca przeznaczone do wykonywania różnych czynności. W salonie może być strefa błękitna do czytania i strefa czerwona do oglądania telewizji. W sypialni można wydzielić strefę do pracy biurowej bądź czytania książek.

Ważnym trendem jest też poszukiwanie niebanalnych wzorów. Wstawianie na ściany akcentów kolorystycznych z wykorzystaniem pasów różnych kolorów to zdecydowanie za mało. Należy szukać rombów, kwadratów czy nawet tworzyć wzory odzwierciedlające plastry miodu. Dla osób odważnych intrygującą propozycją może być nawet stosowanie tak zwanych kształtów organicznych, czyli nierównych: postrzępionych i zakrzywionych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.