Kobieta na budowie rozmawia z mężczyzną o nadzorze autorskim projektanta
Budownictwo

Nadzór autorski projektanta. Na czym polega i w czym ma pomóc?

Urządzenie nowego mieszkania lub domu wymaga zaangażowania. Zwykle celem jest stworzenie przestrzeni, w której można mieszkać komfortowo. Przygotowanie do takiego przedsięwzięcia jest bardzo ważne. Z czyją pomocą najlepiej wykonać projekt wnętrza? Czy warto zlecić projektantowi sprawowanie nadzoru autorskiego? Poznaj najważniejsze informacje na ten temat.

Co to jest nadzór autorski projektanta? 

Architekt posiada wiedzę i kompetencje pozwalające określić, czy wszystkie prace przebiegają zgodnie z założonym projektem. Inwestycja objęta nadzorem autorskim architekta jest realizowana szybciej i efektywniej.

Nadzór autorski projektanta to czynności sprawowane przez autora projektu. Polegają one na sprawdzaniu zgodności realizacji robót z dokumentacją projektową. W razie potrzeby uzgadnia się wówczas z projektantem wprowadzenie zmian. Nadzór autorski jest integralną częścią autorskich praw osobistych projektanta.

Na czym polega usługa nadzoru autorskiego? 

Celem nadzoru autorskiego jest zapewnienie prawidłowej realizacji całej inwestycji. Musi być ona zgodna z projektem. Jeżeli nie chcesz pilnować ekipy remontowej i ustalać z nią wszystkich szczegółów, zamów usługę wraz z nadzorem autorskim. Projektant przejmie wszystkie uzgodnienia i obowiązki związane z wykończeniem mieszkania lub domu. Biuro projektowe ElSi Studio z Warszawy wykona dla Ciebie unikatowy projekt wnętrza.

Obowiązki architekta przy nadzorze autorskim 

Zamawiając projekt wnętrza z nadzorem autorskim, pozbywasz się szeregu czasochłonnych czynności związanych z remontem. Na barki projektanta zrzucisz:

  • chodzenie po sklepach z materiałami wymaganymi do remontu,
  • ustalenie harmonogramu i budżetu przeprowadzanej inwestycji,
  • znalezienie ekipy remontowo-wykończeniowej,
  • zorganizowanie dostaw materiałów.

Zalety nadzoru autorskiego projektanta 

Jeżeli masz już za sobą urządzanie mieszkania bez wsparcia architekta, to z pewnością wiesz, ile ten remont wymagał czasu, energii i nerwów. Podejmując się kolejnego przedsięwzięcia, skorzystaj z usług wyspecjalizowanego biura. W dzisiejszych czasach zamówienie projektu wnętrza wraz z nadzorem autorskim staje się standardem i wielką wygodą. Zalety skorzystania z tej usługi to:

  • oszczędność czasu, energii i nerwów,
  • postawienie na jakość i nowoczesność,
  • uniknięcie pomyłek,
  • szybkość wykonania prac remontowo-wykończeniowych,
  • osiągnięcie założonego efektu.

Cena takiej usługi, w odniesieniu do kosztów całej inwestycji, nie jest wygórowana. Decydując się na nadzór autorski projektanta, zyskasz spokój.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.