Mycie i malowanie elewacji
Dom

Mycie i malowanie elewacji, czyli jak skutecznie odnowić fasadę swojego domu

Artykuł partnera.

Odnawianie elewacji budynku wymaga staranności i dokładności, tak aby zapewnić ścianom domu piękny wygląd przez lata. Jak należy prawidłowo przeprowadzać renowację elewacji i dlaczego warto w pierwszej kolejności pozbyć się z niej zabrudzeń? Podpowiadamy.

Dlaczego przed malowaniem należy umyć elewację?

Często popełnianym błędem podczas przeprowadzania prac związanych z renowacją fasady domu stanowi pomijanie etapu czyszczenia elewacji. Ściany budynków mieszkalnych zwykle są narażone różnego rodzaju zanieczyszczenia i osady, które powinny zostać usunięte przed naniesieniem farby. Solidne mycie i malowanie elewacji w kompleksowej ofercie umyjemto.pl mogą przyczynić się do estetycznego wyglądu fasady domu przez wiele lat. Wyczyszczenie elewacji budynku przed jej malowaniem pozwala zwiększyć przyczepność farby, co przekłada się na przedłużenie jej trwałości. Ponadto według zaleceń producentów preparatów elewacyjnych powinny być one nanoszone na oczyszczoną powierzchnię ścian.

Na czym polega mycie elewacji?

Mycie elewacji budynku mieszkalnego to proces usuwania ze ścian zabrudzeń z sadzy, pleśni, mchów i porostów, które negatywnie wpływają na wygląd fasady. Najczęściej tego rodzaju prace wykonuje się przy pomocy myjek ciśnieniowych i specjalnych płynów. W przypadku usuwania pleśni i porostów zachodzi także konieczność zastosowania środków o działaniu grzybobójczym, aby zapobiec ponownemu rozwojowi mikroorganizmów na powierzchni elewacji. Obecność pleśni na ścianach budynku może przyczyniać się do powstawania ubytków w strukturze tynku i negatywnie wpływać na drogi oddechowe, przyczyniając się do wystąpienia alergii. Dobrym rozwiązaniem jest regularne przeprowadzanie prac związanych z oczyszczaniem fasady domu, aby utrzymać ją w dobrej kondycji.

Dlaczego mycie i malowanie elewacji warto zlecić profesjonalistom?

Mycie i malowanie elewacji to czynności wymagające doświadczenia i zastosowania odpowiednich narzędzi. Bardzo często tego typu prace muszą być przeprowadzane na podwyższeniu, aby zapewnić swobodny dostęp do fasady domu. W przypadku bardzo wysokich budynków samodzielne wyczyszczenie i pomalowanie elewacji wydaje się niemożliwe do wykonania bez specjalistycznego sprzętu. Profesjonalna firma zajmująca się odnawianiem ścian budynku dysponuje podnośnikami, które umożliwiają dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc elewacji. Specjaliści doskonale wiedzą, jak dopasować farbę do danego rodzaju elewacji, co pozwala uzyskać najlepsze efekty. Preparaty stosowane przez profesjonalistów pochodzą od renomowanych producentów farb elewacyjnych i posiadają niezbędne certyfikaty, dzięki temu fasada budynku zwykle nie wymaga ponownego malowania nawet przez kilkanaście lat.

Jeśli zależy Ci na tym, aby elewacja Twojego domu zachwycała swoim wyglądem przez długie lata, musisz pamiętać o regularnym jej oczyszczaniu. Przed malowaniem ścian budynku warto najpierw umyć jego fasadę, żeby osiągnąć lepszą przyczepność farby do powierzchni elewacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.