Piękny duży dom
Dom

Marzysz o przeszklonej ścianie? Wybierz dobre okna przesuwne!

Czasy, w których w domach umieszczano niewielkie otwory okienne, mamy już za sobą. Teraz coraz większym zainteresowaniem cieszą się spore okna sięgające często od podłogi aż do sufitu i zajmujące sporą powierzchnię ściany. Jakie modele stolarki okiennej warto wtedy wybrać?

Artykuł partnera

Światło i elegancja

Duże przeszklenia w domach jednorodzinnych mają wiele zalet. Nie tylko wyglądają bardzo elegancko, ale również pozwalają na wprowadzenie do wnętrza dużej ilości naturalnego światła, a wraz z nim także energii cieplnej, która może być użyta do tak zwanego dogrzewania pasywnego budynku. Przeszklone okna, które wystawione w stronę południowa, pozwalają wówczas na uzyskanie dodatkowej energii i zmniejszenie rachunków za ogrzewanie – takie rozwiązania powszechnie stosuje się w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Dobór odpowiednich okien na przeszkloną ścianę nie jest jednak prosty. W sprzedaży do dyspozycji znajdziemy wprawdzie dużo ciekawych modeli, ale znalezienie tych odpowiednich może być sporym wyzwaniem. Pod uwagę trzeba wziąć wtedy nie tylko powierzchnię przeszklenia, ale również funkcjonalność i estetykę okna. Najczęściej na przeszklone ściany wybiera się stolarkę drewnianą, drewniano-aluminiową albo aluminiową, która pozwala na uzyskanie najlepszych parametrów wytrzymałościowych. Standardowe profile PCV nie są wtedy w stanie zagwarantować wymaganej sztywności i stabilności.

Bezpieczeństwo i praktyczność

Pod względem sposobu obsługi, dobrym wyborem będą okna przesuwne, które umożliwiają łatwe przesuwanie skrzydła i dodatkowo mogą pozwalać na jego uchylanie, aby wpuścić do wnętrza świeże powietrze bez potrzeby rozsuwania skrzydła okiennego. Nowoczesne okna przesuwne można zakupić również w wariancie z niskim progiem, dzięki czemu jest on bezpieczny w przekraczaniu, w szczególności dla dzieci oraz dla osób starszych. Więcej na okna-pasywne.pl

Firmy dostarczające stolarkę okienną w większych gabarytach są w stanie dobrać takie konstrukcje, które będą pasowały indywidualnie do potrzeb i oczekiwań klienta, a także będą mieściły się w wyznaczonym przez niego budżecie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.