Malowanie drewna i metalu
Ogród

Malowanie drewna i metalu – czyli jak dobrać emalię do powierzchni?

Malowanie drewna i metalu to popularne prace remontowe, które odmieniają wygląd naszych pomieszczeń, elementów ogrodu, dekoracji czy przedmiotów codziennego użytku. Kluczem do osiągnięcia trwałego, estetycznego efektu w takim przypadku jest wybór odpowiedniego produktu do malowania. Sprawdzonym rozwiązaniem będzie dobrej jakości emalia akrylowa. Na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu? Jak dobrać ją do malowanej powierzchni? Sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Charakterystyka malowanej powierzchni

Przed przystąpieniem do pracy ważne jest zwrócenie uwagi na rodzaj powierzchni, którą chcesz pomalować. Czy będzie to drewno, które zwykle będzie znajdować się wewnątrz pomieszczeń, czy może wyposażenie ogrodu z naturalnego materiału, narażone na działanie czynników atmosferycznych? A może chcesz odnowić metalowe detale?

Każda powierzchnia ma swoje specyficzne wymagania. Na szczęście dziś na rynku dostępna jest uniwersalna emalia akrylowa, która sprawdzi się w przypadku dekoracyjno-ochronnego malowania elementów zewnętrznych oraz wewnętrznych, wykonanych zarówno z drewna jak i metalu. Z powodzeniem wykorzystasz ją do malowania mebli, drzwi, okien, mebli ogrodowych, lamperii wewnątrz pomieszczeń, listew przypodłogowych, poręczy, doniczek, czy kaloryferów.

Odporność na czynniki atmosferyczne

Niezależnie od tego, czy planujesz malować drewniane meble ogrodowe, czy metalowe ogrodzenie na zewnątrz budynku, ważne jest, aby wybrana farba była odporna na warunki atmosferyczne. Powstała powłoka nie powinna łuszczyć się pod wpływem wilgoci czy blaknąć ze względu na ekspozycję na słońce. Świetnym wyborem będzie w takim przypadku emalia akrylowa Jedynka Deco & Protect Drewno i Metal Mat (www.farbyjedynka.pl), która zapewnia trwałość koloru nawet przy wymagających warunkach pogodowych. Dzięki niej malowane powierzchnie zachowają swoje walory przez długi czas.

Przyjemna aplikacja, szybkie schnięcie

Nie bez znaczenia jest również to, jak pracuje się z wybraną emalią akrylową. Warto wybrać produkt, gwarantujący komfortową aplikację – czyli taki, który nie kapie i ma delikatny zapach, dzięki czemu malowanie staje się mniej uciążliwe, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach. Dodatkowo, powstała powłoka powinna być zmywalna, co oznacza, że powierzchnie pomalowane taką emalią można łatwo czyścić.

Szeroki wybór trwałych kolorów

Podczas wyboru odpowiedniej emalii akrylowej do malowania drewna i metalu, warto zwrócić uwagę na dostępną paletę kolorów. Jedynka Deco & Protect Drewno i Metal Mat oferuje szeroki wybór odcieni, co pozwala dostosować wygląd pomalowanych powierzchni do własnych upodobań.

Ponadto, dobrej jakości emalia akrylowa powinna zapewniać odpowiednią trwałość kolorów – dzięki temu będzie można cieszyć się pięknym wykończeniem malowanej powierzchni przez długi czas, bez obaw o blaknięcie powłoki.

Wszystkie te wymagania spełnia Jedynka Deco & Protect Drewno i Metal Mat. Ta emalia akrylowa ma jeszcze jedną istotną zaletę – szybko schnie na powierzchni na którą jest aplikowana. Może być ona sucha w dotyku już po godzinie od nałożenia pierwszej warstwy, co znacząco przyspiesza prace malarskie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.