Inspiracje wc
Dom Wnętrza Wyposażenie domu

Mała toaleta – inspiracje, które Cię zaskoczą!

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń domu. To miejsce codziennych zabiegów higienicznych, realizacji procesów fizjologicznych. To też miejsce relaksu, odnowy biologicznej. To przestrzeń intymna, prywatna. Bardzo często toaleta jest jednym miejscem w domu, w którym możemy pobyć sami ze sobą. W łazience prywatność przysługuje każdemu, niezależnie od sytuacji. Toaleta to też jedyne miejsce, w którym matki małych dzieci przebywają bez swoich pociech. Ważna jest jej funkcjonalność i estetyka. Jak urządzić małą toaletę w domu, aby spełniała swoje funkcje i dawała estetyczną przyjemność? Poznaj ciekawe toaleta inspiracje.

Projekt małej toalety — inspiracje

W domach, które są niewielkie, zazwyczaj projektuje się małe toalety. Niezależnie czy mówimy o domu jednorodzinnym bez dużego ogrodu, czy to łazience w bloku. To zupełnie naturalne. Jak wybrnąć z tej sytuacji i jak najlepiej wykorzystać niewielkie wnętrze? Jak urządzić małą toaletę? Oto toaleta inspiracje!

Już na etapie projektu powinniśmy zastanowić się nad rozstawieniem poszczególnych elementów i mebli. Jeśli łazienka jest niewielka, to nie warto w niej umieszczać zbędnych szafek stojących. Lepiej wykorzystać meble wiszące. Odpowiednim miejscem dla mebli wiszących będzie przestrzeń nad umywalką. Dzięki temu zyskamy cenną przestrzeń. Szafka powinna być wyposażona w lustro. Ściany są dobrym miejscem do powieszenia dodatkowych luster. Lustra optycznie powiększają przestrzeń. Łazienka bez okna wymaga obecności wielu luster. Alternatywnym rozwiązaniem jest powieszenie obrazu z widokiem. Dzięki temu łazienka bez okna zyska malarskie okno. Do niewielkiej łazienki należy wybrać niewielkie elementy sanitarne. Sprawdzi się WC krótka miska. Niska toaleta nie tylko nie zabiera potrzebnej przestrzeni. Taki układ pozytywnie wpływa na nasze procesy fizjologiczne. Również wanna i umywalka powinny być niewielkich rozmiarów.

Jak urządzić małą toaletę? Toaleta inspiracje i kolory

Projekt małej toalety wymaga wyobraźni i sprytu. Toaleta inspiracje nie obejdą się bez małego WC. To element podstawowy. W sytuacji, w której w łazience znajduje się wanna, to WC należy umieścić w jak najdalszej odległości od niej. W toalecie, która ma tylko umywalkę i WC, to przestrzeń znacznie łatwiej zaaranżować. Jeśli łazienka jest bez okna, to powinniśmy w niej umieścić odpowiednie oświetlenie.

Warto wybrać światło, które imituje światło promieni słonecznych. Ważne, aby obok małego WC umieścić elementy na papier toaletowy. Sprawdzi się również wisząca półka na książki i gazety. Stosunkowo powszechne jest czytanie w łazience. Łazienka bez okna może mieć ciepły kolor ścian. W sytuacji, gdy łazienka bez okna jest mała, to dobrze sprawdzą się też ściany białe, które optycznie powiększą przestrzeń.

Szara łazienka bez okna

Szara łazienka bez okna musi być urozmaicona kolorowymi dodatkami. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie mebli w kolorze pomarańczowym, czerwonej lampy albo kolorowej umywalki. W WC krótka deska może mieć różne kolory. Kolory deski można dobrać do kolorów dodatków. Szara łazienka bez okna musi być odpowiednio urozmaicona. Szara łazienka bez okna i bez kolorowych dodatków może być zbyt przygnębiająca. Chyba że wybierzemy do niej kolorowe światło. Taka toaleta inspiracje będzie świetnym rozwiązaniem. Łazienka bez okna może zostać odpowiednio ozdobiona sztucznymi roślinami. Warto wybrać te, które wiernie odwzorowują swoje naturalne odpowiedniki.

Średnia biała łazienka w stylu nowoczesnym – toaleta inspiracje

Mała toaleta
Źródło: Freepik.com

Łazienka w bloku zazwyczaj jest średniego rozmiaru. Nie jest to ani mała łazienka bez okna, ani przestronna łazienka z ogromnymi oknami. Jeśli łazienka jest średnia biała, to warto wybrać dodatki nowoczesne. Można wybrać meble dowolnego koloru. Ich kształty powinny być proste i minimalistyczne. Szara łazienka może zostać wyposażona w białe meble. Średnia biała łazienka z białymi meblami raczej nie będzie współgrała. O ile nie chcemy uzyskać sterylnego i czystego efektu. Zastosowanie białych ścian i mebli sprawdzi się w przypadku wyrazistych dodatków. Zalecane są odważne wzory i współgrające ze sobą kolory.

Toaleta inspiracje i pomysły

Warto wybrać ciekawe elementy sanitarne. WC może być czarne, złote, srebrne. Umywalka może mieć dowolny kolor i nietypowy kształt. Do wnętrz industrialnych pasują rdzawe albo złote elementy wyposażenia. We wnętrzach loftowych warto zostawić rury na wierzchu. Im więcej części wewnętrznych będzie odkrytych, tym lepszy efekt uzyskamy. Wanna i umywalka nie powinny być zabudowane. Wnętrze zyska wtedy surowy charakter, a to jest nieodłącznym elementem stylu industrialnego.

Łazienka w bloku w stylu industrialnym. Toaleta inspiracje

Łazienka w bloku nie musi być nudna i tradycyjna. Styl industrialny cechuje się przestrzennością. Nawet jeśli łazienka jest mała, to można tę przestrzenność uzyskać. Należy zrezygnować ze zbędnych mebli. Kosmetyki mogą stać na designerskich konstrukcjach metalowych. Wanna, umywalka i WC powinny być surowe. Do małego WC możemy doprowadzić rury, które będą widoczne. Należy umieścić w łazience dużo luster. One optycznie powiększą przestrzeń. Jedna ze ścian może być wykonana z cegły. W celu powiększenia przestrzeni warto wybrać cegłę białą. W celu zaoszczędzenia cennego miejsca zamiast wanny możemy wybrać prysznic. Natrysk nie musi być zabudowany. Może stanowić znaczną część łazienki. Prysznic i widoczne rury powinny korespondować z rurami z małego WC. Niewielka przestrzeń nie jest przeszkodą, a design lubi wyzwania.

Toaleta inspiracje: Łazienka w domu jednorodzinnym bez okna

Jeśli posiadamy łazienkę w domu jednorodzinnym bez okna, to najlepszym wyborem będzie zbudowanie okna. Okno może być niewielkie. Może mieć różne kształty. To może być niewielki okrąg umieszczony tuż przy suficie. Okno nie tylko umożliwi dopływ światła, ale też dopływ świeżego powietrza. Czasem jednak łazienka w domu jednorodzinnym bez okna nie może zostać przebudowana. Wtedy podlega ona tym samym zasadom, co łazienka w bloku. Może być średnia biała z kolorowymi dodatkami. Wszystko zależy od tego, jaki interesuje nas design.

Toaleta inspiracje i porady

Płytki optycznie powiększają przestrzeń. Szara łazienka bez okna powinna być wyłożona właśnie płytkami. Wtedy szarość nie będzie przygnębiająca, a przestrzeń stanie się większa. Zamiast długiej wanny można wybrać wannę krótką i głęboką. Sprawdzi się też WC krótka.

Lepiej w takiej łazience nie umieszczać pralki. Wykorzystanie małego WC oraz średnia biała wanna to dobre połączenie. Dodatki muszą być ze sobą spójne i nie mogą być zbyt inwazyjne wizualnie. Najlepiej sprawdzą się klosze do lamp odpowiednio dobrane do ręczników, czy doniczek na kwiaty. Podwieszane szafki dodadzą łazience lekkości i nie zabiorą cennego miejsca. Wiszące szafki, mające diagonalne formy dodadzą dynamizmu.

Mała łazienka w domu jednorodzinnym bez szafek

W domu jednorodzinnym bez wystarczającej ilości przestrzeni w łazience nie ma miejsca. Nie ma go przede wszystkim na przechowywanie rzeczy. W domu rodzinnym bez piwnicy i składzika musimy przechowywać rzeczy w łazience. W domu, w którym jest pomieszczenie gospodarcze łatwiej zaaranżować łazienkę. To w nim umieśćmy pralkę, ręczniki. A także kosz na brudne rzeczy, czy nieużywane kosmetyki.

Im mniej w łazience mebli, tym więcej wolnej przestrzeni. Dobrym pomysłem jest oddzielenie łazienki od toalety. Umieszczenie małego WC w toalecie, a wanny i umywalki w łazience pomoże rozwiązać wiele problemów organizacyjnych. W łazience bez WC zmieści się nie tylko mała, ale i średnia biała wanna.

Życie w domu jednorodzinnym bez osobnej toalety

Życie w domu jednorodzinnym bez wydzielenia łazienki i toalety stanowi duże wyzwanie logistyczne. Szczególnie jeśli domowników jest wielu. Nawet jeśli oznacza to utratę wolnej przestrzeni, to warto wydzielić osobną toaletę.

Jak urządzić małą toaletę? Sprawdzi się WC krótka, niska, słabo zabudowana. WC krótka umożliwi wstawienie dodatkowej umywalki. Umywalka i WC mogą mieć ciekawy kolor. Ściany mogą być białe, a elementy sanitarne niebieskie. Przestrzeń pod sufitem będzie idealnym miejscem na podwieszenie designerskiej szafki na książki. Należy starannie wybrać lampy. Powinny być zwisające. To doda toalecie lekkości. Można wybrać ciekawe, wzorzyste płytki na podłogę. Wizualnie atrakcyjne jest podwyższenie pod toaletą. Życie w domu jednorodzinnym bez podziału na łazienkę i toaletę jest uciążliwe. Warto rozdzielić te dwie przestrzenie od siebie. Łazienka w bloku też może być oddzielna od toalety.

Oświetlenie w małej łazience! Toaleta — inspiracje

Najlepiej sprawdzi się rozproszone oświetlenie. Warto umieścić kilka punktów świetlnych. Nad lustrem dobrze sprawdzi się średnia biała lampa w stylu kinkiet emitująca światło neutralne. Nad wanną powinniśmy zawiesić fantazyjny żyrandol, lampę wiszącą emitującą światło ciepłe. Na ścianach sprawdzą się kinkiety. Jeśli ściany będą białe i lampa też będzie średnia biała, to widoczne będzie tylko światło. To pozwoli powiększyć przestrzeń. Im więcej zróżnicowanego światła, tym lepiej. Nie każda lampa powinna być jednak widoczna. Wyraziste lampy mogą być zbyt przytłaczające dla małej przestrzeni. Warto wybrać te dodatki, które nie będą zbytnio się narzucały.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.