Meble na wymiar do dużej kuchni w domu jednorodzinnym
Wnętrza

Kuchnie na wymiar – idealne dopasowanie do Twojego wnętrza

Niemal każda kuchnia jest „za”. Za mała, za wąska, za długa, za ciemna, za wysoka… Każde z tych „za” niesie za sobą szereg problemów natury funkcjonalnej i estetycznej. Jak funkcjonalnie urządzić kuchnię, która jest za mała, żeby pomieścić wszystkie podstawowe sprzęty? Jak ładnie urządzić kuchnię, która jest za ciemna z powodu niewielkiego okna? Odpowiedzią na powyższe pytania są kuchnie na wymiar, które możemy idealnie dopasować do naszego wnętrza, a co bardziej istotne do naszych indywidualnych oczekiwań i potrzeb, a także nawyków.

Wymarzona kuchnia w zasięgu ręki – meble na wymiar do małej i dużej przestrzeni

Nie ważne, czy kuchnia jest duża, czy za mała – meble na zamówienie to odpowiedź na funkcjonalną i estetyczną aranżację każdej przestrzeni. Dlatego zamiast tracić czas i energię na próby „zmieszczenia” gotowych zestawów mebli kuchennych do naszej kuchni, warto skupić się na znalezieniu rzetelnego wykonawcy mebli na wymiar. Zastanawiasz się u kogo zrealizować kuchnie na zamówienie? W Markach znajdziesz doświadczonego wykonawcę zabudowy meblowej na wymiar.

Meble na wymiar – ergonomia, której nie zapewnią gotowe zestawy mebli kuchennych

Podstawową zaletą mebli wykonywanych na wymiar jest możliwość efektywnego wykorzystania przestrzeni, w efekcie czego zabudowa meblowa zajmuje mniej miejsca w pomieszczeniu i jednocześnie oferuje więcej przestrzeni do przechowywania. W gotowych zestawach mebli często występują pojedyncze szuflady lub szafki, które z perspektywy użytkowania przestrzeni są niefunkcjonalne. Kuchnie na zamówienie pozwalają uniknąć wszystkich niefunkcjonalnych szafek i szafeczek – zamiast dwóch wąskich szafek, w których mało co możemy przechowywać możemy zamówić jedną szerszą szafkę, której wnętrze zagospodarujemy zgodnie z naszymi potrzebami. To samo dotyczy szuflad, koszy cargo oraz innych systemów przechowywania dedykowanych właśnie do kuchni. Decydując się na zakup gotowego zestawu musimy się ograniczyć do systemów, które zastosował producent. Zamawiając meble na wymiar mamy pełną swobodę wyboru interesujących nas systemów – szuflad, koszy, domykaczy i innych.

Na co zwrócić uwagę projektując kuchnię na wymiar? Czy można liczyć na wsparcie stolarza?

Większość firm/stolarzy specjalizujących się w wykonawstwie kuchni na wymiar posiada naprawdę bogate doświadczenie i może się pochwalić niemałą znajomością rynku. To pozwala na stworzenie mebli spersonalizowanych, a zarazem atrakcyjnych pod względem wizualnym i zgodnych z obowiązującymi trendami. Co ważne, dobry stolarz to osoba, która podpowie nam, jak rozwiązać problem w zakresie przechowywania i na co zwrócić uwagę podczas użytkowania mebli. Prawdziwy fachowiec nie będzie się również bał odradzić nam pewnych rozwiązań, o których wie, że na dłuższą metę się nie sprawdzają.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.