Bawełniane kolorowe prześcieradło na łóżku w sypialni
Wyposażenie domu

Kolor prześcieradła nie musi być nudny!

Artykuł partnera.

Sen jest bardzo ważny dla zdrowia oraz samopoczucia człowieka. W dużej mierze jego jakość zależy od odpowiednio skompletowanej pościeli oraz prześcieradła. Wielu osobom prześcieradło kojarzy się z białym, nudnym kolorem. Jednak wcale nie musi tak być! Obecnie w sklepach jest wiele prześcieradeł w różnych barwach – od jasnych po ciemne odcienie. Z powodzeniem można dobrać kolor prześcieradła do pościeli tak, aby stworzyły oryginalny komplet.

Wiele osób z pewnością zdecyduje się na prześcieradło w odcieniach podobnych do tych, które znajdują się na używanej przez nich pościeli. W takiej sytuacji należy jednak liczyć się z tym, że najprawdopodobniej trzeba będzie kupić kilka wersji kolorystycznych prześcieradeł chyba, że posiada się wszystkie komplety pościeli w podobnych barwach.

Jednak z kolorami prześcieradeł można kombinować. Nie muszą być one przecież dokładnie dopasowane do barwy pościeli, natomiast mogą mieć kontrastowe do niej kolory. W sklepie Piękne Sny można znaleźć prześcieradła w żywych, wyróżniających się barwach, które będą idealnie pasowały do wystroju nowoczesnych sypialni.

Kolorowe prześcieradła znajdą też zastosowanie w dziecięcym pokoju. Maluchy uwielbiają przecież oryginalne kolory i wyróżniające się wzory, dlatego ich akcesoria do spania nie mogą być nudne.

Z kolei, jeśli chce się, aby jedno prześcieradło pasowało do każdego koloru pościeli warto postawić na tradycyjne barwy, takie jak: biały, kremowy czy jasny szary. Co prawda nie będzie to niebanalny wybór, jednak sprawdzi się w każdej sytuacji. Białe prześcieradła są preferowane między innymi w hotelach, gdzie stawia się na prostotę i elegancję wnętrz. Dodatkowo nieskazitelna biel kojarzy się z nowością, czystością oraz świeżością.  

Z jakiego materiału powinno być wykonane prześcieradło?

Mimo, iż kolor prześcieradła jest dla wielu osób ważny to nie wpływa on na komfort jego użytkowania. Warto zadbać, aby wszystkie akcesoria do spania były wykonane z odpowiedniego materiału. Musimy pamiętać, że komplet pościeli oraz prześcieradło nie mają być tylko ładne, ale także funkcjonalne.

Obecnie na rynku jest wiele rodzajów prześcieradeł. Każda osoba ma swój preferowany materiał, z jakiego mają być one wykonane. Jednak bez wątpienia najczęstszym wyborem są prześcieradła bawełniane. Materiał ten jest bowiem miękki, trwały i przewiewny. Jednak najważniejszą cechą bawełny jest jej dobra przepuszczalność powietrza. Dodatkowo prześcieradła wykonane z tego materiału doskonale sprawdzają się również u alergików, gdyż rzadko wywołują uczulenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.