To właśnie teraz najlepiej kupić mieszkanie
Nieruchomości

Kiedy kupić mieszkanie? Sezonowość na rynku nieruchomości

Wiele osób zastanawia się, jak określić najlepszy moment na inwestycję we własne lokum. Okazuje się, że ważne są nie tylko względy osobiste, ale też tak prozaiczne sprawy jak np. warunki atmosferyczne. Wyjaśniamy, jak wygląda sezonowość na rynku nieruchomości i podpowiadamy, kiedy kupić mieszkanie!

Kiedy kupić mieszkanie?

Gdy posiada się już stabilną sytuację finansową i/lub zdobędzie się potrzebne środki, pozostaje jeszcze kwestia wyboru nieruchomości oraz momentu jego nabycia. Zazwyczaj decyzję o tym, kiedy kupić mieszkanie, podejmuje się w związku z ważnymi wydarzeniami, np. ślubem, przeprowadzką do innego miasta czy przyszłymi narodzinami dziecka. W pewnych momentach ma się jednak pewną swobodę, co do wyboru konkretnego momentu odbioru kluczy. Na co powinno się zwrócić uwagę?

Sezonowość na rynku nieruchomości – co to znaczy?

W kwestii tego, kiedy kupić mieszkanie, często poruszane jest zagadnienie sezonowości na rynku nieruchomości. Okazuje się bowiem, że popyt jest wyraźnie związany z porami roku. Najwięcej sprzedaży odnotowuje się wiosną, ponieważ ciepłe miesiące to idealny moment na przeprowadzkę czy też prace wykończeniowe. Zdecydowanie najmniej mieszkań sprzedaje się zaś w zimie. Zastój ten można jednak wykorzystać – da się wtedy ze spokojem wybierać lokale w dobrych cenach.

Czy warto teraz kupić mieszkanie?

W związku z pandemią i kryzysem aktualnie można zaobserwować rekordowo niskie stopy oprocentowania kredytów hipotecznych. Z tego względu zdaniem wielu ekspertów właśnie teraz jest najlepszy moment na inwestycję. Kiedy kupić mieszkanie? Najlepiej nie czekać, ponieważ wkrótce sytuacja może powoli wracać do normy, a ceny i oprocentowanie zaczną znów rosnąć. Najrozsądniej zdecydować się na lokal w nowym, ergonomicznym budownictwie, na modnie zaaranżowanym osiedlu. W Trójmieście takie nieruchomości oferuje m.in. Euro Styl.

Właśnie zastanawiałeś się, kiedy kupić mieszkanie? Spróbuj wykorzystać sezonowość na rynku nieruchomości oraz aktualne warunki związane z pandemią. Zainwestuj we własne, nowoczesne lokum, którego wartość będzie rosnąć z czasem!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.