bransoletki-na-rekach
Po godzinach

Japońskie koraliki TOHO – cudowny sposób na własnoręcznie wykonaną biżuterię

Japonia to państwo o cudownej, choć niejednokrotnie niezrozumiałej dla nas kulturze. To potężna, prężnie rozwijająca się gospodarka – tuż po światowej potędze jaką są Stany Zjednoczone. W Japonii sprzedawane jest właściwie wszystko. Jest tam mnóstwo otwartych całodobowo sklepów wypełnionych po brzegi towarem. Jedną z rzeczy jakie można kupić w Japonii są koraliki TOHO. Czym są i do czego najlepiej je wykorzystać dowiecie się z naszego artykułu.

Urok koralików TOHO

Koraliki TOHO niezwykle chętnie wykorzystują projektanci tak biżuterii jak i odzieży. Są idealne do własnoręcznego zaprojektowania:

  • kolczyków,
  • bransoletek,
  • naszyjników,
  • plecionek,
  • koralikowych haftów.

Osoby, które kiedykolwiek miały styczność z koralikami TOHO wiedzą, że to drobne cudeńka, które zostały wykonane z niesamowitym kunsztem i precyzją. Wyróżnia je kolor i kształt. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji wykonać własnoręcznego projektu bransoletki z wykorzystaniem koralików TOHO śmiało – tutaj znajdziesz najlepsze koraliki TOHO.

Koraliki TOHO – zabawa kreacją i stylem

Drobne koraliki TOHO to pochodzący z Japonii wyrób o najwyższej jakości. Każdy koralik TOHO produkowany jest z zachowaniem niezwykłej precyzji, o czym świadczy idealny kształt każdego z poszczególnych koralików. Dostępność kolorów także zaskakuje. Wybierając te o ciemnej barwie możemy stworzyć piękną, intensywną, wyróżniającą się biżuterię. Z kolei jasne kolory pozwolą na zachowanie klasy i artystycznego stylu.

Koraliki TOHO można wykorzystywać na rożne sposoby. To zdecydowany must have tych, którzy zajmują się rękodziełem.

drobne-jasne-koraliki-toho
Źródło: pixabay.com

Jak zrobić bransoletkę z koralikami TOHO?

Marzysz o wykonanej własnoręcznie bransoletce w stylu glamour. Wykorzystując koraliki TOHO jest to możliwe. Bransoletka stworzona z tych drobnych koralików jest łatwa w wykonaniu, a to jak się prezentuje na dłoni nie da się opisać słowami.

Aby stworzyć taką bransoletkę potrzebujemy nici lub żyłki, igły, magnetycznego zapięcia i oczywiście koralików TOHO. Na środek nici nawlekamy kilka koralików TOHO – najlepiej cztery. Przewlekamy igłę ponownie przez wszystkie koraliki i zaciągamy tak, aby powstał z nich niewielki kwadracik. Luźniejsze końce nici związujemy i zabezpieczamy przed przesuwaniem się.

Na żyłkę bądź nitkę nawlekamy kolejno dwa koraliki TOHO. Kolejno przechodzimy igłą przez jeden bok powstałego kwadratu i zaciągamy całość. Później przechodzimy igłą przez dodane już dwa koraliki TOHO i na nasza nitkę nawlekamy kolejne dwa koraliki. Ponownie przechodzimy igłą przez wcześniejsze dwa koraliki.

Koraliki dodajemy w ten sposób, aż do uzyskania łańcuszka, który składać się będzie z dziesięciu takich par koralików. Końcówkę nici chowamy do środka koralików, a pozostały nadmiar odcinamy, aby pozostała wyłącznie jedna nić.

Cały łańcuszek łączymy w okrąg, który stanowić będzie podstawę do całości bransoletki.

Co dalej?

To jeszcze nie koniec, bowiem dopiero gdy nasza podstawa będzie odpowiednio przygotowana można przejść do wyrabiania ażurowego wzorku. W pierwszym rzędzie, nad samą obrączką, powstać powinno pięć łuków, które składać się będą z dwóch koralików TOHO. Przeciągamy igłę przez dwa koraliki i zaciągamy nić. Następnie przeciągamy igłę przez znajdujące się obok siebie koraliki TOHO – od środka na zewnątrz. I ponownie przeciągamy dwa koraliki TOHO wbijając igłę w koralik z obrączki, który znajduje się w jej najbliższym sąsiedztwie. W ten sam sposób robimy trzy kolejne łuki.

W drugim rzędzie dodajemy koraliki TOHO w innym kolorze. Zamieszczone zostaną one na szczytach łuków rzędu pierwszego. Zatem przez jeden odmiennego koloru koralik przeciągamy igłę i zaciągamy nić w ten sposób, aby innej barwy koralik usadowił się między koralikami TOHO koloru podstawowego. Przeciągamy igłę przez początkowy koralik znajdujący się w kolejnym łuku. Następnie nawlekamy koralik w innym kolorze i przechodzimy igłą przez pozostałą część łuku.

Kroki te powtarzamy do końca rzędu – czyli jakieś trzy razy. Kolejno przeciągamy igłę przez koralik znajdujący się w pierwszym łuku, a później przez dodany w innym kolorze koralik.

Jak zakańczamy całość?

W porównaniu do całości, wykończenie całości to na prawdę proste zadanie. Wystarczy stworzyć obrączkę, którą tworzyliśmy na samym początku i przejść igłą tak przez koralik, aby znaleźć się na samym szczycie łuku. Powtarzamy to w taki sposób, aby stworzyć swego rodzaju palemkę. Nadmiar nici chowamy do środka koralików, a igłą wracamy przez koraliki w dół całości. Na koniec wystarczy wkleić magnetyczne zapięcie i całość będzie gotowa.

Osoby zajmujące się rękodziełem i robieniem biżuterii z koralików TOHO na co dzień wiedzą, jak mozolna i trudna to praca. Jednak satysfakcja z wykonanej biżuterii jest nieoceniona.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.