Nowoczesne płyki łazienkowe w mieszkaniu
Wnętrza

Jakie są ceny płytek łazienkowych? Porady

Wielu z nas przy okazji remontu mieszkania musi liczyć się z wydatkami, gdyż cała inwestycja to zazwyczaj bardzo duży koszt. Kupując płytki ceramiczne zazwyczaj potrzeba nam kilkadziesiąt metrów kwadratowych kafli, cena jednostkowa będzie miała bardzo duży wpływ na całą wartość łazienki. Jakie są ceny płytek?

Tanie płytki łazienkowe to takie, których wartość klasuje się poniżej 50 zł/m2. W takiej cenie znajdziemy zazwyczaj klasyczne rozwiązania płytek w niedużych formatach. Tańsze płytki zazwyczaj będą nierektyfikowane, oznacza to, że płytki nie będą docinane do jednego rozmiaru. W takim przypadku musimy zastosować troszkę szerszą fugę, by fachowiec mógł odpowiednio ułożyć taki typ płytek. Średnia półka cenowa to płytki nieprzekraczające 120 zł/m2. Powyżej tej ceny możemy mówić, że cena kafli jest wysoka. Innowacyjne rozwiązania, płytki w dużych formatach to płytki nawet powyżej 300 zł/m2, więc w tym przypadku musimy mieć odpowiedni zasób portfela, gdyż musimy się liczyć całościowo z dużą inwestycją. Korzystne ceny znajdziesz, sprawdzając płytki łazienkowe na Home100.pl.

Jak odpowiednio dobrać płytki do łazienki?

Kafelki do łazienki niejednej osobie spędzają sen z powiek. Nie jest to łatwy wybór. Kupując płytki łazienkowe, chcielibyśmy, żeby były praktyczne, ładne i korzystne cenowo. Oczywiście to, co jest „ładne” to pojęcie względne, gdyż każdy z nas ma inny gust, i kolekcję płytek trzeba dobrać zgodnie ze swoim uznaniem. Jeżeli nie mamy pomysłu, jakie płytki do łazienki będą najbardziej odpowiednie dla naszego wnętrza to warto zasięgnąć inspiracji czy to na portalach internetowych, czy w salonach z wyposażeniem łazienek. Znajdziemy tam wiele gotowych aranżacji i pomysłów, jak można ciekawie urządzić naszą łazienkę. Kafelki łazienkowe muszą się nam przede wszystkim podobać. W tym przypadku mniejsze znaczenie mają parametry płytek, gdyż łazienka jest pomieszczeniem o ograniczonej eksploatacji. W pomieszczeniach, takich jak korytarz czy kuchnia, tu warto zwrócić, chociażby uwagę na klasę ścieralności, gdyż tam jest komunikacja wzmożona i nie tylko w obuwiu miękkim. Kupując płytki do łazienki, musimy zwrócić uwagę na kafle wybierane na przykład do strefy mokrej. Jeżeli stosujemy rozwiązanie bez brodzika, to na podłodze w tym obszarze powinny znajdować się płytki antypoślizgowe, natomiast na ścianę warto wybrać kafle, które nie będą nam sprawiały kłopotu z utrzymaniem czystości. W kabinie prysznicowej płytki strukturalne nie będą dobrym rozwiązaniem, gdyż ich nieregularna struktura może sprawić nam wiele kłopotu w czyszczeniu płytek z osadu.

Jakie wybrać kafle do małej łazienki?

Płytki do małej łazienki powinny przede wszystkim nie przytłoczyć tego wnętrza. Warto postawić na jasne kolory lub sporo oświetlenia, by łazienka nie wyglądała na ponurą. Biele, szarości, beże te barwy świetnie się sprawdzą do łazienki o małej powierzchni. Jeżeli chcemy uwzględnić ciemniejsze akcenty w naszej łazience, to można to zrobić na mniejszych, ale zwracających uwagę elementach. Bardzo często wyróżnia się takie elementy jak zabudowa stelaża do WC, okolice lustra, obudowa wanny. Jeżeli pomieszczenie jest bardzo małe, warto przeanalizować też rozmiar wybranych płytek, zbyt duże płytki mogą być kłopotliwe w ułożeniu na małej powierzchni. W małej łazience też warto postawić na minimalizm, dzięki temu uzyskamy efekt przestronności. Jeżeli wybierzemy zbyt dużą różnorodność w obszarze kafelek do łazienki, może to spowodować, że łazienka optycznie będzie wyglądała na jeszcze mniejszą, niż jest w rzeczywistości. Szczególnie na małej powierzchni, warto postawić na umiar i widoczne pozostawić tylko te elementy, które muszą znajdować się na widoku. Dodatkowe bibeloty warto pochować w szafkach, tak by nie zajmowały zbędnego miejsca. Płytki łazienkowe można wybierać z obszaru wielu producentów, którzy co sezon przedstawiają nowe, ciekawe propozycje kolekcji kafli. W tym zakresie na pewno każdy z nas znajdzie dla siebie produkt wpisujący się w nasze gusta.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.