Posadzone rośliny w ogrodzie z różnych inspiracji aranżacji ogrodowych
Ogród

Jakie rośliny do ogrodu przydomowego? Gdzie szukać inspiracji ogrodowych?

Artykuł partnera.

Aranżacja przydomowego ogródka potrafi przysporzyć sporego bólu głowy, szczególnie jeśli jesteśmy początkującymi ogrodnikami. Warto więc wiedzieć, skąd czerpać pomysły na nasz kawałek zieleni. Poniżej przedstawiamy wskazówki na inspiracje ogrodowe, które możemy czerpać nawet z programów telewizyjnych!

Gdzie szukać inspiracji ogrodowych?

Jeśli nie jesteśmy zbytnio zaznajomieni z tematyką zieleni i kwiatów, a zależy nam na tym, by nasza działka robiła wrażenie, warto sprawdzić ogrodowe inspiracje, które przygotowaliśmy. Dzisiaj skupiliśmy się na programach online, które oferują sporo cennej wiedzy w zakresie uprawy roślin i ogrodnictwa. 

Rośliny dla zielonych — program online

Na początku warto wspomnieć, że aranżacja domu, ogrodu z programami na Player staje się o wiele łatwiejsza i warto czerpać z nich wiedzę. Przykładem takiego programu są Rośliny dla zielonych. Oglądając go, dowiedzieć się można, które z kwiatów i roślin są małowymagające, a którym poświęcić trzeba więcej uwagi. Dodatkowo program ten podsunie inspiracje do zielonych aranżacji tarasu czy przydomowego ogródka. 

Ogród Marthy Stewart

Martha Stewart to osobowość, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Znana jest ze swoich programów dotyczących prowadzenia domu. Tym razem zabierze nas w głąb swojego ogrodu. W programie tym prowadząca, co ciekawe polskiego pochodzenia, porusza tematy związane z sadzeniem i pielęgnacją roślin, ale również z aranżacją samego ogrodu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, nie tylko jak sadzić drzewka, ale również jak pomalować płot, to program Ogród Marthy Stewart jest dla Ciebie.

Program Polowanie na ogród

Naszą kolejną propozycją programu, z którego można garściami czerpać inspiracje dotyczące ogrodu, jest Polowanie na ogród. Jest to obowiązkowa pozycja, jeśli na Twojej działce jest tylko trawa i zbędne graty a potrzebujesz jej odświeżenia i ciekawej aranżacji. Prowadzący program – Dominik Strzelec zainspiruje Cię do posadzenia nowych roślin, wyboru architektury ogrodu i zmiany podejścia do prywatnego kawałka zieleni. 

Jakie rośliny do ogrodu przydomowego?

To, jakie rośliny wybierzemy do swojego ogrodu, zależeć będzie głównie od wielkości samego domu i posiadanej działki. Jeśli nie mamy zbyt dużego ogrodu to lepiej zrezygnować z okazałych i mocno rozrastających się roślin na rzecz tych mniejszych. Dodatkowo warto wybierać kwiaty, które dostosowane będą do naszych możliwości. Jeśli możemy poświęcić ogrodowi sporo czasu, to można sięgnąć po te, które potrzebują odpowiednio skomplikowanej pielęgnacji. W innym przypadku lepiej postawić na rośliny, które nie wymagają aż takiego nakładu czasu. 

Propozycje roślin do przydomowego ogródka

Jeśli zależy Ci na ładnych i niewymagających szczególnej opieki roślin, postaw na:

  • bratki,
  • bukszpan,
  • hortensje,
  • maciejkę,
  • żylistek,
  • bez,
  • aksamitki.

Są to prawdziwe ogrodowe klasyki, które zawsze dobrze sprawdzają się w ogrodach i nie potrzebują tego, żeby spędzać z nimi wiele czasu. Dodatkowo wymienione rośliny naprawdę cieszą oko  i pozwolą Ci na to, by Twój ogród, niewielkim nakładem pracy, wzbudzał zachwyt. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.