Trawnik zroszony wodą
Ogród

Jakie prace ogrodowe warto wykonać w sierpniu?

Sierpień jest dla roślin wymagającym czasem. Głównymi niedogodnościami są najczęściej wysokie temperatury. Jest to także zmienny okres po względem opadów – bywa, że są obfite, a innym razem zupełnie nie występują. Krytyczne momenty lata skutkują nieprawidłowym i spowolnionym wzrostem roślin oraz ich owoców. Warto zatem wiedzieć, jakie prace ogrodowe należy wykonać w sierpniu, aby cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem.

Chroń swoje rośliny

Letni klimat sprzyja intensywnemu wzrostowi roślin, których wygląd się zmienia. Gałęzie drzew stają się przestarzałe i należy je obciąć. Z kolei liście niektórych kwiatów mogą żółknąć, dlatego ważne jest pozbycie się bulw roślin, a także ich dokładne oczyszczenie. Na krzakach róży mogą wystąpić natomiast ciemne plamy. W tym przypadku należy wyeliminować ściemniałe liście, a całą roślinę spryskać specjalnym preparatem przeciwko grzybom, który można zakupić na Substral.pl.

Nawożenie – ostatni dzwonek

Sierpień jest ostatecznym i kluczowym czasem na dostarczenie roślinom potrzebnych
składników. Gleba jest wówczas najbardziej przepuszczalna i z łatwością chłonie składniki
odżywcze. Największe zapotrzebowanie na nawóz wykazują iglaki oraz krzewy liściaste.
Należy jednak uważać, ponieważ zbyt duża ilość nawozu powoduje niszczenie korzeni.
Odpowiednią porcją jest więc połowa zalecanej dawki.

Zasadź nowe rośliny

Przeprowadzone w okresie letnim zbiory dają możliwość zasadzenia nowych okazów. Warto zatem zadbać o swój warzywniak, w którym nie powinno zabraknąć marchwi, pietruszki czy sałaty.

W tym celu warto odwiedzić Substral.pl, gdzie można znaleźć dokładne informacje na temat sadzenia poszczególnych roślin.

Nie tylko ludzie potrzebują wody – rośliny również

Nawadnianie roślin jest niezbędne do ich wzrostu oraz rozwoju owoców. Jest to szczególnie ważne, gdy opady są mało obfite lub nie występują wcale. Obfitość jednorazowego
nawadniania zależy także od typu podłoża, na którym rosną rośliny, a także od rodzaju samych roślin. Jeśli gleba jest mniej przepuszczalna, a rośliny charakteryzują się wolnym tempem wzrostu, należy dostarczyć im więcej wody. Jeśli gleba jest bardziej chłonna, a rośliny rosną szybko, wówczas nawadnia się je mniej obficie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.