Duże okno dachowe zamontowane w domu
Dom

Jakie okna oferuje współcześnie dobry producent okien dachowych?

Artykuł partnera.

Okna dachowe to standard jeśli chodzi o nowoczesne budownictwo mieszkaniowe. Tego typu stolarka produkowana współcześnie spełnia też rygorystyczne normy jakościowe, choć oczywiście nie każdy producent okien dachowych jest równie sprawdzony i godny zaufania. Dlatego też przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników. Jakich dokładnie? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Energooszczędność przede wszystkim

W dobie rosnących rachunków za ogrzewanie absolutnie kluczowe znaczenie odgrywa to, aby okna przepuszczały jak najmniej ciepła. Gwarancja doskonałych parametrów termoizolacyjności to obecnie przede wszystkim wartość Uw na poziomie 1.1 W/m²K, na którą można liczyć np. w przypadku serii TRIO PINE od RoofLITE+. To producent okien dachowych z 80-letnim doświadczeniem na rynku europejskim oraz około 20-letnim w Polsce. Dzięki tak dobremu parametrowi Uw okna dachowe od tego dostawcy są bardzo oszczędne i sprawdzą się zwłaszcza wśród tych inwestorów, którym zależy na ekologicznym podejściu.

Producent okien dachowych, a gwarancja

Bardzo ważne dla klientów jest także to, aby stolarka posiadała gwarancję i rzetelny producent okien dachowych bez wątpienia musi ją zapewnić. Oczywiście należy sprawdzić warunki w tym zakresie, bowiem nie zawsze długi czas oznacza, że okno połaciowe rzeczywiście można w łatwy sposób zareklamować w razie problemów na etapie użytkowania.

Stylowy wygląd na miarę XXI wieku

Okna dachowe muszą też doskonale się prezentować. Stylowy wygląd może jednak oznaczać coś zupełnie innego dla różnych grup klientów. Przykładowo obecnie dużą popularnością cieszą się okna w kolorach czerni oraz grafitu, zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie. Często wybierane są także warianty w jasnych odcieniach drewna. Barwa ta doskonale komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami w stylu skandynawskim, które wciąż dominują, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz w naszym kraju. Dobry producent okien dachowych powinien odpowiadać więc na różne potrzeby w tym zakresie tak, aby jego oferta trafiała do różnych grup klientów.
Możliwość łatwego montażu

Okna dachowe nie powinny być także trudne montażu. Oczywiście duże znaczenie ma tutaj po prostu dokładność ekipy montującej, która powinna zwrócić uwagę na detale oraz zalecania producenta. Jednak utrudniona instalacja spowodowana skomplikowaną konstrukcją okna dachowego wcale nie będzie oznaczać, że okaże się ono lepsze.

Szukasz producenta okien dachowych, który zagwarantuje Ci, że stolarka okaże się naprawdę wysokiej jakości oraz będzie dobrze się prezentować? Jeśli tak, to koniecznie zwróć uwagę na wymienione czynniki, takie jak energooszczędność okien, ich wygląd, a także gwarancję. Sprawdź też, jak długo dany producent okien dachowych jest na rynku oraz czy jest sprawdzony wśród szerszego grona klientów. Pozwoli to upewnić się, że stolarka będzie solidna i bezproblemowa na etapie codziennej eksploatacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.