Nawozy do iglaków
Ogród

Jakie nawozy do iglaków warto stosować? Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie!

Iglaki często zdobią nie tylko nasze prywatne ogrody, ale też przestrzeń publiczną. Nie ma w tym nic dziwnego. Nie mają skomplikowanych wymagań względem pielęgnacji. Co więcej, mogą wyglądać pięknie cały rok. Oprócz podlewania i przycinania należy jednak pamiętać o ich nawożeniu. Jaki nawóz do iglaków sprawdzi się najlepiej? Czytaj dalej i dowiedz się, jak wybrać właściwy preparat.

Nawożenie iglaków i tui – czy to konieczne?

Iglaki, w tym także tuje, są niezwykle łatwe w uprawie, a zarazem pięknie prezentują się w niemal każdym ogrodzie. Uwagę przyciąga przede wszystkim ich intensywne wybarwienie. Chcąc utrzymać je na długi czas, należy stosować odpowiednio dopasowane nawozy. Preparat będzie też dla roślin skutecznym wsparciem podczas przygotowywania się do przezimowania. Warto też pamiętać o tym, że iglaki są dość podatne na choroby. Nawożenie może je wzmocnić i poprawić ich odporność na pasożyty i szkodniki.

Nawożenie należy przeprowadzać co najmniej 2 razy w roku – na wiosnę i na jesień. Nawóz wiosenny wspiera rośliny w okresie intensywnego wzrostu. Jesienne nawożenie z kolei pomoże iglakom przygotować się do zimy.

Jakie nawozy do iglaków i tui sprawdzą się najlepiej?

Wiesz już, kiedy należy przeprowadzić nawożenie iglaków i tui. Z pewnością zastanawiasz się, jakie nawozy warto stosować? Kluczem do sukcesu jest optymalny skład preparatu. Wiosną należy wybrać nawozy do iglaków i tui, które mają w recepturze azot, fosfor i potas. Azot wpływa na długość wegetacji i gwarantuje prawidłowy wzrost roślin. Fosfor wspiera rozwój systemu korzeniowego i warunkuje prawidłowe drewnienie pędów. Natomiast potas odpowiada za uodpornienie roślin na szkodniki, choroby i niekorzystne warunki atmosferyczne. Warto przy tym pamiętać, że tuje mają nieco inne potrzeby pokarmowe niż inne iglaki. Właśnie dlatego warto stosować dedykowane im preparaty, szczególnie wiosną.

Jesienią z kolei nawóz nie powinien zawierać azotu. Utrudniałby on roślinom przygotowania do przetrwania zimy. Co ciekawe, większością jesiennych nawozów do iglaków można też nawozić tuje.

Gdzie można kupić dobre nawozy do iglaków?

Skuteczność nawożenia jest w dużym stopniu zależna od jakości stosowanych nawozów. Ważna jest też forma preparatu. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie nawozów posypowych. Takie produkty znajdziesz np. w e-sklepie Nova Minerals. To znany i ceniony producent artykułów do pielęgnacji i dekoracji ogrodu, wykorzystujący najnowsze technologie i wysokiej jakości surowce. W specjalnie przygotowanej kategorii: https://novaminerals.pl/k/nawozy-mineralne/nawozy-do-iglakow/ znajdziesz nawozy, których niewątpliwą zaletą jest wysoka wydajność i łatwa aplikacja. Koniecznie pamiętaj jednak o tym, by każdy preparat do nawożenia stosować zgodnie z zaleceniami na etykiecie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.