Posadzone krzewy z różowymi kwiatami w ogrodzie
Ogród

Jakie krzewy z kwiatami wybrać do ogrodu?

Artykuł partnera.

Ukwiecone rabaty przykuwające wzrok wielobarwnością i różnorodnymi okazami to marzenie wielu właścicieli ogrodów. Co jednak w sytuacji, gdy dostępna przestrzeń nie pozwala wygospodarować wystarczająco dużo miejsca na aranżację efektownych nasadzeń? Postawić na krzewy z kwiatami! Jakie okazy wybrać na posesję, by zachwycała zarówno domowników, jak i gości?

Ciekawe krzewy z kwiatami do ogrodu

Tradycyjne kwiaty ozdobne na ogrodowe rabaty mają to do siebie, że trzeba poświęcić im sporo czasu i uwagi. Niezbędne zabiegi pielęgnacyjne wymagają systematyczności, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na gatunki jednoroczne. Czy to znaczy, że osoby zapracowane lub mniej doświadczone w zakresie uprawy roślin muszą zrezygnować z kwiecistych elementów ogrodu? Oczywiście, że nie! Wystarczy postawić na krzewy z kwiatami, które z reguły nie są aż tak wymagające, jak rośliny rabatowe.

Poznaj 3 krzewy z kwiatami, które warto wybrać do ogrodu. Wszystkie znajdują się w ofercie internetowego sklepu ogrodniczego Florexpol, który od wielu lat dostarcza swoim klientom rośliny, nasiona i akcesoria niezbędne w każdym ogrodzie.

Hortensja bukietowa Early Sensation

Jedna z najwcześniej kwitnących odmian hortensji, u której przepiękne bukietowe kwiaty pojawiają się już w czerwcu, zdobiąc ogród aż do października. Opisywana odmiana wyróżnia się niezwykle efektownymi, bardzo dużymi, stożkowatymi kwiatostanami, które w początkowej fazie kwitnienia są białe, by ostatecznie wybarwić się na mocny, intensywnie różowy kolor. Co ciekawe liście również przybierają jesienne czerwono-brązowe szaty, co wygląda niezwykle dekoracyjnie.

Hortensja jest krzewem zimującym w gruncie i wymagającym przycinania w celu uformowania pokroju. Preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste oraz lekko kwaśne podłoże.

Hibiskus syryjski Duc de Brabant

Zjawiskowy krzew o sztywnym, wyprostowanym pokroju. Hibiskus osiąga do 2 metrów wysokości, a pełne i okazałe kwiaty o różowym wybarwieniu pojawiają się w drugiej połowie lata, na przełomie lipca i sierpnia. Pomimo majestatycznego wyglądu, krzew nie jest zbyt wymagający w kwestii uprawy.

Hibiskus najlepiej rośnie w miejscach słonecznych, zacisznych i osłoniętych od wiatru. Preferuje podłoże żyzne i dobrze przepuszczalne, aczkolwiek przyjmie się na większości gleb. W celu uzyskania odpowiedniego kształtu, zaleca się wczesnowiosenne przycinanie. Krzew jest mrozoodporny, choć najlepiej zabezpieczyć roślinę poprzez obsypanie nasady ziemią, torfem lub kompostem.

Kalmia Tad

Mniej popularny, ale bardzo uroczy, zimozielony, niewysoki krzew, który osiąga ok. 80 cm. Zachwyca wielobarwnością i bardzo obfitym kwitnieniem. Wyróżnia się ciekawą kolorystyką czerwonopurpurowych kwiatów i szarawych pąków. Kwitnie w maju i czerwcu. Kalmia jest rośliną całkowicie mrozoodporną, wymagającą żyznego, próchniczego i kwaśnego podłoża. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, stale lekko wilgotne. Krzew nie lubi przesuszenia podłoża, dlatego kluczowe jest systematyczne nawadnianie. Rewelacyjnie sprawdzi się na wrzosowiskach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.