Mężczyzna dezynfekuje mieszkanie po zgonie
Wnętrza

Jak zdezynfekować mieszkanie po zgonie?

Artykuł partnera.

Śmierć bliskiej osoby jest bardzo trudnym czasem dla rodziny zmarłego i wymaga dokonania pewnych formalności oraz zaplanowania pogrzebu. Niekiedy po zgodnie w pomieszczeniu odczuwalny jest przykry zapach. Wówczas może ono  wymagać przewietrzenia i dezynfekcji. Poniżej sprawdzamy, w jaki sposób przeprowadza się dezynfekcję mieszkania po zgonie i na czym ona polega. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Na czym polega dezynfekcja mieszkania po zgonie?

Nagła śmierć bliskiej osoby jest niezwykle smutnym wydarzeniem, które wymaga od bliskich zmarłego dokonania pewnych formalności i działań. Po śmierci ciało osoby zmarłej zaczyna się rozkładać i wydzielać płyny ustrojowe. Sprawia to, że pomieszczenie zostaje narażone na skażenie niebezpiecznymi dla zdrowia bakteriami. Niekiedy płyny fizjologiczne zaczynają wsiąkać w podłoże, powodując tym samym duże zagrożenie dla zdrowia pozostałych mieszkańców.

W sytuacji, gdy doszło do zgonu bliskiej osoby, warto przeprowadzić dezynfekcję pomieszczenia. Dezynfekcja jest działaniem, które ma na celu odkażenie danego miejsca i usunięcie szkodliwych drobnoustrojów. Warto dodać, że dezynfekcja pomieszczenia, w którym zmarła bliska osoba może skutecznie usunąć wszystkie zanieczyszczenia, a także grzyby i pleśń, które mogą się pojawić w wyniku rozkładu ciała.

Do wykonania dezynfekcji niezbędne są specjalistyczne urządzenia i środki chemiczne, które umożliwiają zlikwidowanie bakterii. W tym celu warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy, takiej jak IPEST, która oferuje dezynfekcję mieszkania po zgodnie.

Ozonowanie mieszkania po śmierci bliskiej osoby

Podczas zgonu ciało zmarłego po niedługim czasie zaczyna się rozkładać, co sprawia, że w mieszkaniu odczuwalny jest nieprzyjemny zapach. Co więcej, może on się utrzymywać przez długi czas, a nawet przenikać odzież, meble, czy też inne przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. W takim przypadku pomocne może okazać się ozonowanie mieszkania.

Ozonowanie polega na usuwaniu przykrych zapachów przy użyciu silnych utleniaczy o właściwościach dezynfekujących. Ozon jest toksyczną substancją, która może skutecznie zlikwidować nie tylko nieprzyjemną woń, ale też grzyby i bakterie.

Ważne jest, aby po zakończeniu ozonowania przez pewien czas nie korzystać z odkażanego pomieszczenia i porządnie je wywietrzyć. Warto też mieć na uwadze, że ozonowanie jest czynnością, która wymaga zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dlatego też tę usługę warto zlecić profesjonalnej firmie, takiej jak na przykład IPEST.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.