Zaprojektowany nowoczesny ogród przydomowy
Ogród

Jak zaprojektować nowoczesny ogród przydomowy?

Artykuł partnera.

Ogród nowoczesny doskonale współgra z modernistyczną architekturą, dając wrażenie porządku i prostoty. Ważnymi elementami kompozycji w nowoczesnych aranżacjach ogrodów są rozległe płaszczyzny trawnika, stanowiące tło dla idealnie wypielęgnowanych roślin. Czym jeszcze charakteryzuje się styl nowoczesny w ogrodnictwie? Jak zaprojektować ogród, który będzie doskonale współgrał z domem?

Styl nowoczesny, czyli jaki?

Nowoczesne ogrody tworzą z budynkiem estetyczną i funkcjonalną całość. Nie ma tutaj miejsca na przypadkowe elementy i artystyczny nieład. Ten styl znacząco różni się od tradycyjnej architektury użytkowej. Ogrody nowoczesne tworzą designerską przestrzeń, w której główną rolę odgrywa funkcjonalność, prostota i ład. Takim aranżacjom najczęściej towarzyszą geometryczne formy, minimalizm oraz stonowane barwy.

Projekt ogrodu nowoczesnego zakłada stosowanie naturalnych materiałów, takich jak drewno i beton. Można również wykorzystać metal, szkło i plastik w zależności od gustu mieszkańców. Warto pamiętać, że strefa wypoczynkowa na świeżym powietrzu stanowi przedłużenie domostwa, dlatego każda aranżacja powinna zostać dopasowana do indywidualnych potrzeb i zmysłu estetycznego domowników.

Rośliny i dekoracje do ogrodu nowoczesnego

Aranżacje nowoczesnych ogrodów opierają się na minimalizmie, dlatego warto zdecydować się na drzewa i krzewy, które można dowolnie formować np. tuje, bukszpany czy jabłonie. Krzewy iglaste przycięte na kształt kul czy stożków idealnie wpisują się w styl nowoczesny. Projekty nowoczesnych ogrodów uzupełniają niebanalne rozwiązania.

Bardzo modnym akcentem są trawy ozdobne, które w subtelny i nowoczesny sposób wykańczają przestrzeń wokół domu. Wyższymi odmianami można otoczyć taras, natomiast niskie trawy będą doskonale wyglądać wzdłuż ścieżek. W ogrodach nowoczesnych zwykle stosuje się stonowane, neutralne barwy. Jednak dla urozmaicenia można pokusić się o odmiany w nietypowych kolorach np. kwitnąca na różowo trawa pampasowa lub Red Baron o czerwonych liściach.

Oprócz roślin ozdobnych warto zadbać o detale architektoniczne, które będą stanowić oryginalny akcent na tle zieleni. Świetnie sprawdzą się duże donice o prostych formach, białe kamyczki na ścieżkach, nowoczesne rzeźby czy drewniane podesty.

Zakładanie ogrodów warto powierzyć profesjonalnym projektantom, którzy zwizualizują oczekiwania i gust domowników. Jedną z firm projektowych specjalizujących się między innymi w aranżacjach nowoczesnych jest Garden Design, czyli www.zawojscyogrody.pl . Doświadczeni eksperci spełniają wszystkie wymagania klientów oraz rekomendują najlepsze rozwiązania w zakresie aranżacji ogrodów nowoczesnych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.