Mężczyźni pracuja dla firmy budowlanej. Buduja dom
Budownictwo

Jak wybrać dobrą firmę budowlaną?

Inwestycja we własny, nowy dom wiąże się z podjęciem szeregu wielu bardzo ważnych decyzji, których efekty będziemy odczuwać przez najbliższe kilkanaście, luba nawet kilkadziesiąt lat! Zastanawiasz się, jaki wybrać projekt, w jakiej lokalizacji kupić działkę, czy brać kredyt, czy poradzisz sobie z budową, korzystając jedynie z oszczędności? I finalnie – jak wybrać odpowiednie osoby, które zajmą się budową Twojego domu? Budowa domu to bardzo stresujący proces, a firmy budowlane często bywają mało profesjonalne. Postaraj się poszukać jak najlepszej firmy budowlanej, która przeprowadzi kompleksową budowę, z której zadowolony będziesz Ty i cała Twoja rodzina.

Jak wybrać dobrą firmę budowlaną?

Wybór dobrej firmy budowlanej to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza dla osób, które z takimi przedsięwzięciami nie miały do tej pory wiele wspólnego. Trudno wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ekipy. Na portalach takich jak np. OLX, na spotted Twojej miejscowości czy od znajomych – na pewno dużo słyszałeś i czytałeś na temat budowy domu czy firm budowlanych, jednak podjęcie decyzji nadal nie jest łatwe. Nie chcesz przecież zatrudnić kogoś, kto nie wykona powierzonej mu budowy najlepiej, jak portafi – to przecież ma być Twój dom! Jak zatem wybrać dobrą firmę?

Pamiętaj, że dobrego fachowca poznasz po tym, że potrafi opowiadać o swoim fachu w łatwy sposób. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do profesjonalizmu firmy – zadaj przedstawicielowi pytanie na temat jakiegoś niestandardowego rozwiązania czy nieoczywistego terminu związanego z budową. Osoba kompetentna doradzi Ci najlepsze z możliwych dla Ciebie rozwiązań, ponieważ zna się na swojej branży doskonale. 

Kolejną z cech jest oczywiście wszechstronność – jeśli chcesz, aby budowa była kompleksowa – ta sama ekipa wykonała ją od zera do stanu pod klucz, zwróć uwagę na ten aspekt na samym początku rozmowy. Ważne, aby firma budowlana poradziła sobie z każdą sytuacją, jaka może ją spotkać – tutaj liczy się zarówno znajomość klasycznych rozwiązań, jak i nowości w budownictwie. 

Cena to aspekt, który często jest decydujący przy wyborze firmy budowlanej. Nic w tym dziwnego – każdy z nas chce dbać o swoje finanse. Pamiętajmy jednak, że zasada cena = jakość nie sprawdza się w każdym przypadku. Kwota, jaką będziesz zobowiązany zapłacić po wykonanej pracy nie powinna być podejrzanie niska – taka oferta może brzmieć bardzo kusząco, jednak powszechnie wiadomo, że każdy profesjonalista ceni swoje umiejętności. 

Z firmą budowlaną warto również porozmawiać na temat kompleksowej budowy, a mianowicie – co dokładnie wchodzi w skład usługi, co do której ceny się już dogadaliście, a za co będzie trzeba dodatkowo dopłacić? Należy także wspomnieć o tym, kto będzie zamawiał materiały budowlane – czy będzie to leżało w kwestii fachowców, czy Twojej? Wbrew pozorom wszystkie te kwestie nie są tak oczywiste.

Być może nie każdy o tym wie, ale niezwykle ważna w ustalaniu warunków umowy kompleksowej budowy domu jest gwarancja. W przypadku, gdy coś pójdzie nie tak – ponieważ nawet najlepszy profesjonalista może popełnić błąd – firma budowlana powinna zobowiązać się do naprawienia ewentualnych niedociągnięć, aby inwestor nie musiał „dokładać” do naprawy ze swojej kieszeni, co byłoby po prostu niesprawiedliwe.
koszty budowlane można obliczyć dzięki kalkulatorką takim jak https://building-companion.pl/poznan–61-001 i
https://building-companion.pl/pomorskie

Cechy dobrej firmy budowlanej

Osoby, którym chcesz powierzyć budowę swojego domu, czyli nie tylko kierownik budowy czy projektant, ale przede wszystkim firma budowlana powinny posiadać takie cechy, jak:

  • wywiązywanie się z terminów,
  • doskonała znajomość swojej branży,
  • dobre opinie,
  • kompleksowa budowa,
  • oczywiście cena.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.