Zamontowane drzwi zewnętrze z szybą
Dom

Jak wybrać bezpieczne drzwi zewnętrzne z szybą?

Artykuł partnera.

Coraz częściej motywem przewodnim w bryłach budynków jednorodzinnych są duże przeszklenia. Drzwi wejściowe z szybą wyglądają przy nich doskonale! Możesz się jednak martwić o bezpieczeństwo takiej stolarki wejściowej. W tym artykule wyjaśniamy, czy drzwi z przeszkleniami mogą być solidne i wytrzymałe. Dowiesz się też, na co zwracać uwagę i gdzie szukać najlepszych modeli.

Dlaczego bezpieczeństwo drzwi zewnętrznych szklanych jest tak ważne?

Coraz częściej traktujemy drzwi wejściowe jako element wystroju budynku. Mimo wszystko kwestia ich bezpieczeństwa nie straciła na aktualności. Oprócz interesującego wzornictwa, drzwi zewnętrzne powinny być wytrzymałe. Najlepiej, jeśli posiadają konstrukcję i mechanizmy chroniące przed włamaniem oraz wyważeniem. Producenci stolarki okiennej i drzwiowej od dawna realizują projekty, które są jednocześnie przeszklone i w 100% bezpieczne. Przeczytaj, dzięki czemu osiągnięcie tego efektu jest możliwe.

Czy drzwi zewnętrzne z szybą mogą być bezpieczne?

Drzwi zewnętrzne z szybą w pierwszej chwili nie kojarzą się z czymś wytrzymałym. A właśnie ta cecha uznawana jest przez konsumentów za najważniejszą, gdy chodzi o drzwi wejściowe. Na szczęście pogląd, że nowoczesne drzwi szklane są delikatne i kruche, to mit. Warto rozprawić się z nim jak najszybciej.

Szklane drzwi zewnętrzne mogą być zarówno eleganckie oraz funkcjonalne, jak i w pełni bezpieczne. Montowane w nich przeszklenia są wytrzymałe dzięki wykorzystaniu tzw. pakietów szybowych. To połączenie co najmniej dwóch tafli szkła, oddzielonych od siebie ramką dystansową. Przestrzeń międzyszybową wypełnia specjalny gaz, argon. Taka konstrukcja sprawia, że drzwi wejściowe z szybą bardzo trudno uszkodzić.

Zwykle pierwsza od zewnątrz zamontowana jest szyba antywłamaniowa, która spełnia wyśrubowane wymogi co do norm bezpieczeństwa. Stanowi też odpowiednią barierę przeciw włamaniu. Ma to znaczenie z punktu widzenia firm ubezpieczeniowych oraz samych domowników. Dodatkowo drzwi z szybą posiadają mechanizmy, które uniemożliwiają otwarcie przez osoby nieupoważnione. Do takich zabezpieczeń należy wielopunktowe ryglowanie i blokady.

Drzwi szklane zapewniające dyskrecję

Bezpieczeństwo to nie tylko ochrona przed włamaniami. Montując drzwi zewnętrzne szklane, możesz obawiać się o swoją prywatność. Jednak ten strach jest zupełnie bezpodstawny. Nowoczesne modele, dostępne w salonie Remos, posiadają warstwę przeszklenia z aktywnego szkła. Ta dodatkowa tafla zmienia swoją transparentność pod wpływem prądu elektrycznego. Oznacza to, że wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, żeby zmienić jej przezierność.

Stosując drzwi wejściowe szklane z taflą aktywnego szkła, możesz uzyskać optymalną równowagę pomiędzy doskonałym designem i prywatnością. Kiedy tego chcesz, przeszklenie jest transparentne, a kiedy tego potrzebujesz, chroni przed spojrzeniami innych i zapewnia pełne bezpieczeństwo. Wykonane w tej technice drzwi zewnętrzne białe z szybą doskonale wpisują się w aktualne trendy i upiększą front Twojego domu.

Jak wybrać bezpieczne drzwi wejściowe z szybą?

Wybierając drzwi szklane zewnętrzne, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii. Dobrze, jeśli takie drzwi posiadają bezpieczne pakiety trzyszybowe. Do standardów należy zastosowanie jako pierwszej szyby antywłamaniowej P4. To bardzo solidne przeszklenie, zbudowane z dwóch tafli, między którymi znajdują się cztery warstwy wzmacniającej folii PVB. Takie drzwi wejściowe szklane swoją klasą bezpieczeństwa przypominają kraty o oczku 150 mm z drutu stalowego 10 mm. Nic dziwnego, że stanowią ochronę domu przed niepożądanymi osobami.

Oprócz jakości użytych przeszkleń warto sprawdzić także zamontowane systemy bezpieczeństwa. Nowoczesne mechanizmy zabezpieczające to zdecydowany atut dobrych drzwi i okien. Na przykład drzwi zewnętrzne szklane mogą być wyposażone w zasuwnicę z wielopunktowym ryglowaniem na górze i na dole oraz blokadę antywyważeniową. W połączeniu z atestowaną wkładką patentową tworzą barierę nie do przejścia dla większości włamywaczy. Dzięki stosowaniu różnych rodzajów zabezpieczeń chronisz swoje mienie. Co więcej, takie drzwi w zupełności zaspokajają roszczenia firm ubezpieczeniowych. Pozwalają uzyskać korzystną polisę bez konieczności dopłaty.

Bezpieczne drzwi szklane w dobrych salonach drzwi i okien

Wiedzieć, że drzwi przeszklone mogą być bezpieczne, a wybrać odpowiedni model to dwie różne kwestie. Łatwo pogubić się w gąszczu ofert. W pośpiechu można zdecydować się na zakup skrzydeł zewnętrznych o wątpliwej jakości lub niedostatecznych zabezpieczeniach. Dlatego radzimy wybierać wyłącznie sprawdzone rozwiązania. Bezpieczne modele z przeszkleniami znajdziesz w Remos – Salon Drzwi Wrocław. Bogata oferta łączy się tam z oryginalnym i niebanalnym wzornictwem, które z pewnością docenisz.

Jak widzisz, drzwi wejściowe wcale nie muszą być wykonane z drewna, stali czy aluminium. Interesujące modele z przeszkleniami okazują się zarówno estetyczne, jak i wytrzymałe. Wybierz je, aby uzyskać wizualną lekkość,a jednocześnie nie iść na kompromis w kwestii bezpieczeństwa swojego mienia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.