Salon z jadalnią
Wnętrza

Jak urządzić salon z jadalnią?

We współczesnych mieszkaniach i domach szczególnie cenimy otwartą przestrzeń. Dlatego salon coraz częściej stanowi jedno pomieszczenie wraz z kuchnią, a w nim znajduje się także jadalnia, w której spożywamy śniadania i pijemy kawę. Jak optymalnie urządzić salon z jadalnią? Oto kilka pomysłów!

Jadalnia w formie barku

Nasza pierwsza propozycja doskonale sprawdzi się przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach, gdzie oszczędzamy cenną przestrzeń. Standardowe wyposażenie salonu to sofa, pufy i fotele, które zajmują sporo miejsca. Jeśli przestrzeni nie starczy już na wydzielenie jadalni w formie kącika ze stołem, warto zdecydować się na barek. Najlepiej umiejscowić go na styku kuchni i salonu. Pozwoli to na delikatne oddzielenie obydwu pomieszczeń przy jednoczesnej swobodzie przemieszczania się pomiędzy nimi. Smukły blat barowy i wysokie hokery sprawią, że ciężar wykorzystania przestrzeni przeniesie się do góry.

Kącik jadalny przy oknie

Jeśli jadalnia ma pełnić funkcję małej domowej kawiarni i miejsca do spożywania śniadania, zdecydowanie najlepiej wygospodarować taki kącik przy oknie. Idealnie do tej roli sprawdzi się między innymi wykusz. Po pierwsze, blat w ciągu dnia będzie naturalnie rozświetlony. Po drugie obserwowanie krajobrazu za oknem pozwoli się wyciszyć w razie potrzeby i odpocząć od domowych obowiązków. Kwadratowy lub prostokątny stół z krzesłami możemy ustawić pod ścianą lub w pewnej odległości od niej, jeśli tylko dysponujemy odpowiednio dużą ilością wolnej przestrzeni.

Jadalnia w formie wyspy

W przestronnych salonach doskonale sprawdzi się z kolei jadalnia w formie wyspy. W tym momencie ujawni się kolejna cenna funkcja tej strefy salonu, która jest centrum życia rodzinnego. Domownicy pośrodku salonu będą spotykać się na wspólnych śniadaniach, obiadach oraz kolacjach, co sprzyja rozmowom i zacieśnianiu więzi znacznie bardziej niż wyposażona w telewizor część salonowa. Nad stołem należy umieścić oddzielny, na przykład nisko podwieszony żyrandol. W tego typu jadalni doskonale sprawdzi się zarówno prostokątny, jak i okrągły stolik, których nie brakuje między innymi w sklepie Agata Meble. Można tam znaleźć także wygodne krzesła, fotele czy pufy do siedzenia – agatameble.pl. Wszystko zależy od stylu aranżacji i potrzeb domowników. Warto rozważyć zakup rozkładanego stołu, ponieważ w razie potrzeby w naszej jadalni będzie można przyjąć większą liczbę gości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.