Woda spływająca w udrożnionym zlewie
Dom

Jak udrożnić zatkany syfon? Krótki poradnik

Niedrożny syfon to problem, z którym większość właścicieli mieszkań, jak i domów musi się zmierzyć. Regularne czyszczenie kanalizacji to kluczowa kwestia w przypadku zapobiegania tego typu awariom. Warto jednak znać proste, domowe sposoby, które mogą okazać się przydatne, gdy resztki jedzenia lub inne pozostałości dostaną się do odpływu.

Pomoc specjalistów

Czasami awaria nie jest poważna i do jej usunięcia wystarczą podręczne narzędzi lub domowe środki czyszczące. Zatkany syfon może być jednak przyczyną poważnych uszkodzeń systemu kanalizacyjnego. Jeśli nie chcemy zatem ryzykować i narażać domowników na niebezpieczeństwo wywołania poważnych chorób, czy infekcji, warto skorzystać z doświadczenia i wiedzy fachowców w tej dziedzinie.

Na stronie internetowej https://www.stankan.pl/ znaleźć można kontakt do jednej z firm na terenie Warszawy, której specjaliści posługują się nowoczesnymi narzędziami.

Tego typu ingerencja nie jest droga, a my mamy pewność, że nasz system kanalizacyjny został prawidłowo udrożniony.

Dbaj o swój system kanalizacyjny

Syfony w urządzeniach sanitarnych eksploatowane są przez domowników każdego dnia. Ich niedrożność wynika najczęściej z powodu przedostania się do odpływu różnorodnych zanieczyszczeń. W wannach lub prysznicowych brodzikach zalegają włosy, a w zlewozmywakach resztki jedzenia. Warto zatem dbać o czystość syfonów, stosując proste metody. Najbezpieczniejszym sposobem jest przygotowanie roztworu na bazie sody oraz octu. Chemiczne środki dostępne w wielu sklepach mogą bowiem niekorzystnie wpłynąć na wewnętrzną strukturę rur. Do odpływu należy zatem wsypać dwie łyżki sody oczyszczonej, a następnie wlać do środka pół szklanki octu. Po zatkaniu syfonu korkiem warto odczekać kilkanaście minut. Po tym czasie należy wlać do odpływu wrzątek i pozostawić wszystko na około pół godziny. Warto pamiętać, by do tego typu czynności stosować gumowe rękawiczki, dzięki którym nasze dłonie będą odpowiednio zabezpieczone.

Domowe metody udrażniania rur to prosty sposób na usunięcie z odpływów zalegających ustrojów. Tego typu rozwiązania nie zawsze jednak są skuteczne. Warto również pamiętać, by w przypadku stosowania roztworów na bazie sody i wody, zachować szczególną ostrożność.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.