Nowoczesna latarnia w pomieszczeniu
Ogród

Jak Studio Światła ożywia przestrzenie dzięki nowoczesnym latarniom

Artykuł sponsorowany.

Dysponujesz dużą działką i zastanawiasz się, jak ją efektywnie oświetlić? Klasyczne lampy zewnętrze nie dają rady? Z pomocą przychodzi Studio Światła. Powiemy ci, jak zaaranżować duże latarnie do ogrodu, żeby wyglądały estetycznie i stały się ozdobą przestrzeni. Wbrew pozorom mogą one bardzo ładnie się komponować – trzeba tylko wiedzieć, jaki model wybrać.

Funkcje nowoczesnych latarni ogrodowych

Dobre oświetlenie posesji jest nie tylko potrzebne, ale także pożądane z uwagi na funkcje, jakie może pełnić. Po pierwsze, dobrze oświetlona działka jest bezpieczniejsza. Można się po niej swobodnie poruszać po zmroku, bez obawy potknięcia o krawężnik, leżące przedmioty, czy korzenie drzew. Światło zniechęca także złodziei do włamania, gdyż sugeruje, że domownicy są obecni. Utrudnia także dyskretne przemknięcie na teren działki.

Oprócz funkcjonalności, duże latarnie do ogrodu mogą mieć również walory estetyczne. Obecnie nie muszą się już kojarzyć z masywnymi słupami podobnymi do oświetlenia ulicznego. W sklepie Studio Światła znajdziesz wiele modeli w różnych stylach. Dzięki temu dopasujesz latarnie do swojego ogrodu lub elewacji budynku. Nie musisz już się martwić, że czarny słup będzie brzydko wyglądał. Wręcz przeciwnie – stylizowane latarnie retro mogą dodać swoistego klimatu twojej działce. 

 Norlys latarnia LED Asker 18W 1100lm 4000K czarna 236cm IP65 5127B

 Norlys latarnia LED Asker 18W 1100lm 4000K czarna 236cm IP65 5127B

Latarnie do ogrodu – jakie wybrać?

Styl lampy powinien być spójny z aranżacją przestrzeni, w której ma się znaleźć. Wszystko zależy więc od tego, co chcesz oświetlić. Jakie są możliwości?

  • Oświetlenie bramy lub wjazdu na posesję – stojące latarnie sprawdzą się zamontowane po dwóch stronach bramy wjazdowej lub podjazdu. Nie tylko ułatwią one ocenę odległości auta od bramy nocą, ale także podkreślą walory ogrodzenia. Jeżeli masz ogrodzenie z cegły lub kamienia, światło pięknie się na nich rozproszy.
  • Oświetlenie konkretnego obiektu – możesz oświetlić konkretny obiekt w swoim ogrodzie – rzeźbę, skalniak, fontannę itp. W ten sposób wyeksponujesz go także wieczorem. Warto w tym przypadku wybrać latarnię świecącą do dołu, gdyż strumień świetlny będzie wtedy padał bezpośrednio na przedmiot.
  • Oświetlenie ławki, huśtawki, miejsca do grillowania, tarasu – przedłuż sobie dzień. Nie musisz rezygnować z odpoczynku w ogrodzie po zmroku. Wystarczy dobre oświetlenie w pobliżu – wybierz latarnię świecącą do góry, żeby jej blask nie raził cię w oczy.
  • Oświetlenie alejek w ogrodzie – jeśli masz w ogrodzie bujną roślinność, warto podkreślić ten klimat i wybrać latarnię w stylu retro, która wyglądem przypomina starodawne lampy naftowe.

Puść wodzę fantazji. Tchnij życie w swój ogród i pamiętaj, że gra światła i cieni może stwarzać wrażanie ruchu. Jeśli zależy ci na takim efekcie, wybierz źródło światła o chłodnej barwie, która kontrastuje ze światłem słonecznym. Wydobędziesz w ten sposób potencjał swojego ogrodu. 

Studio Światła – największy wybór latarni do ogrodu

Sklep oświetleniowy Studio Światła oferuje szeroki wybór latarni do ogrodu. W asortymencie znaleźć można zarówno latarnie o klasycznym kształcie, jak i te bardziej nowoczesne z technologią LED. Bez problemu wybierzesz lampę, która będzie spełniała twoje oczekiwania względem dopasowania do przestrzeni. Przekonaj się sam. Wejdź na stronę sklepu i wybierz aranżację dla siebie. Gwarancja jakości wykonania, wytrzymałości na warunki atmosferyczne i wydajności.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.