Blok mieszkalny z mieszkaniami do sprzedania po za centrum Warszawy
Nieruchomości

Jak sprzedać mieszanie w Warszawie, ale poza centrum?

Sprzedaż mieszkania w Warszawie wydaje się łatwa. W końcu tyle mówi się o tym, że rynek nieruchomości tak bardzo się rozwija i występuje bardzo duże zapotrzebowanie na mieszkania. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że owszem rynek nieruchomości ma się dobrze, ale dotyczy to tylko i wyłącznie nowych lokali. Rynek wtórny niestety jest zdecydowanie trudniejszy. Oczywiście nie oznacza to wcale, że nie można sprzedać mieszkania. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak sprzedać mieszkanie w Warszawie, ale poza centrum.

Jak sprzedać mieszkanie w Warszawie? O czym pamiętać?

Sprzedaż mieszkania w Warszawie wielu osobom wydaje się łatwa. Jedna taka nie jest. Otóż osoby chcące kupić lokal w stolicy często są bardzo wymagające, dodatkowo też interesują je lokale w centrum, w nowoczesnych dzielnicach. Jeżeli więc chcecie sprzedać mieszkanie w dużym blokowisku, to się natrudzicie. Na szczęście można skorzystać z naszych rad, które na pewno Wam pomogą. Należy zdawać sobie sprawę, że mieszkanie, które chcecie sprzedać musi być wyremontowane i jego aranżacja musi być nowoczesna. Na pewno klasyczne meble, duże meblościanki czy komplety wypoczynkowe nie sprawią, iż klienci będą zainteresowani mieszkaniem, gdyż taki wystrój uważany jest za totalnie niemodny. Do tego też nie możecie windować cen. Cena musi być uczciwa, zarówno dla Was, jak i dla kupujących. Jeżeli wycenicie mieszkanie na zbyt wysoką cenę, to Wasza szansa sprzedaży spada do zera. Jednocześnie także zbytnie obniżanie ceny nie jest dobre.

Pomoc fachowca na wagę złota

Przeglądając oferty nieruchomości można dojść do wniosku, że wiele z nich wisi już na tablicy bardzo długo. Takie oferty zwyczajnie są nieciekawe i zazwyczaj dotyczą mieszkań w blokowisku. Chcąc sprzedać mieszkanie, musicie liczyć się z tym, że jest to czasochłonne. Jeżeli więc nie macie zbyt dużo czasu, to tutaj przyda się pomoc specjalisty. Warto udać się do biura nieruchomości. Sprzedaż mieszań w Warszawie z pomocą dobrego agenta nieruchomości na pewno okaże się łatwiejsza. Dowiecie się także, na co macie zwrócić uwagę i nad czym musicie popracować. Agent nieruchomości może zorganizować nawet dzień otwarty. Dzięki temu Wy o nic nie musicie już się martwić, wystarczy tylko, iż będziecie czekać na informację o tym, kiedy potencjalni zainteresowani przyjdą zobaczyć Wasze mieszkanie. Wiadome jest jednak, że wynajęcie agenta nieruchomości wiąże się z kosztami. Zazwyczaj płaci się wynagrodzenie dopiero po sprzedaży mieszkania. Wszystko rzecz jasna zależy od Waszego agenta nieruchomości.

Jakie mieszkania najlepiej się sprzedają?

Odpowiedź na to pytanie jest zasadniczo bardzo prosta. Wiadomo, że najlepiej sprzedają się mieszkania w centrum, urządzone w nowoczesnym stylu. Skoro Wasze mieszkanie nie znajduje się w centrum, to przynajmniej powinno być urządzone w nowoczesnym stylu. Najbardziej cenione są aranżacje typu loft, które kojarzą się z prestiżem, a także sukcesem. Warto więc zastanowić się, czy przypadkiem nie należy zainwestować w taki remont, który sprawi, że Wasze mieszkanie w blokowisku stanie się nowoczesnym loftem. Owszem istnieje zawsze ryzyko, ale jednak szansa na to, że mieszkanie się sprzeda jest naprawdę duża. Jeżeli nadal będziecie próbować sprzedać mieszkanie z aranżacją w stylu lat 90-tych, to zwyczajnie Wasze ogłoszenie będzie „wisieć” na stronie, a Wy tylko będziecie dopłacać za kolejne miesiące publikacji, bo na sprzedaż mieszkania nie macie co liczyć.

Przygotujcie dobre ogłoszenie

Przygotowując ogłoszenie musicie wiedzieć, aby wybrać grupę docelową, do której chcecie trafić. Na pewno nie ma uniwersalnego ogłoszenia, które zainteresuje wszystkich. Jeżeli szukacie klientów wśród młodych osób robiących karierę, których stać na zakup i nie będą też targować się o cenę, to powinniście w ogłoszeniu zwrócić uwagę na nowoczesność, funkcjonalność i maksymalną ergonomię. Do tego należy dołączyć zdjęcia, które sprawiają, że Wasz dom prezentuje się niczym z katalogu. Z kolei jeżeli chcecie dotrzeć do rodzin z dziećmi, to na pewno w opisie warto poruszyć, że mieszkanie znajduje się blisko szkół czy placów zabaw. W tym przypadku wybór zdjęć nie ma aż tak dużego znaczenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.