Zamontowane wysokie ogrodzenie frontowe domu
Ogród

Jak powinno wyglądać ogrodzenie frontowe do domu?

Ogrodzenie frontowe domu to najbardziej reprezentacyjna część każdej nieruchomości. Dobrze dobrane ogrodzenie nie tylko grodzi i zabezpiecza dom przed dostępem niepowołanych osób, ale także stanowi efektywną dekorację i zdobi posesję. Sprawdź najpopularniejsze inspiracje na ogrodzenie frontowe i dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Rodzaje ogrodzeń

Pierwszym krokiem przy zakupie ogrodzenia, jest wybór materiału, z którego zostanie wykonane. Jeszcze kilkanaście lat temu przodowały ogrodzenia kute orz drewniane. Ze względu na rosnące koszty materiałów oraz wykonania obecnie inwestorzy coraz częściej szukają gotowych rozwiązań, które w każdej chwili bez problemu wymienią, a także samodzielnie zainstalują. Obecnie producenci ogrodzeń proponują, zyskujące na popularności, ogrodzenia panelowe i palisadowe, które dzięki delikatnym i opływowym kształtom, nadają nieruchomości jednolity i nowoczesny styl. To rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się w klasycznym budownictwie, jak również wkomponuje się w nowoczesne, modne aranżacje domu i ogrodu.

Decydując się na ogrodzenia panelowe mamy możliwość wyboru wysokości ogrodzenia oraz dodatkowych zdobień. Możemy zainstalować klasyczne, antracytowe panele, lub wybrać kolorystykę w odcieniu drewna. Warto zdecydować się na ogrodzenia wykonane z profilu zabezpieczonego przed korozją, co gwarantuje dłuższą żywotność ogrodzenia i uchroni przed pojawieniem się rdzy. Garden Steel to producent ogrodzeń na Podkarpaciu, który posiada w ofercie szeroki wybór paneli, bram i furtek w nowoczesnej kolorystyce.

Elementy ogrodzenia frontowego

Front ogrodzenia składa się z paneli, łączonych ze sobą wzmocnionymi słupkami, bramy wjazdowej oraz furtki. Panele możemy osadzić bezpośrednio przy ziemi, lub obudować pustakami dekoracyjnymi. Jeżeli zależy nam na spójności stylu należy wybrać jedną linię kolorystyczną i dekoracyjną, oraz tożsame wymiary ogrodzenia. Standardowe przęsła ogrodzeniowe mają 200 cm długości oraz około 90 cm wysokości. Na furtkę wejściową należy przeznaczyć około 90 cm szerokości, plus miejsce na słupki montażowe.

Jak wybrać bramę wjazdową? Oprócz szerokości należy ustalić także sposób otwierania bramy. Na rynku dostępne są bramy uchylne, oraz brama przesuwna. Wybór bramy powinien być dostosowany do miejsca na działce i możliwości instalacyjnych. Bramy uchylne wymagają dodatkowe miejsca na rozwarcie ogrodzenia, także po zaparkowaniu samochodu na posesji. Brama przesuwna nie powinna „nachodzić” na wejście z furtką. Montując bramę mamy możliwość zainstalowania automatycznego sterowania za pomocą pilota i wbudowanych w bramie siłowników.

Gdzie szukać ogrodzenia?

Przed zakupem ogrodzenia należy dokonać dokładnego pomiaru działki. Następnie przeliczamy ilość potrzebnych paneli, uwzględniając szerokość furtki i bramę. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do dokonanych obliczeń, warto zlecić obliczenia materiałów firmie sprzedającej ogrodzenie. Gdzie kupić ogrodzenie frontowe?  Zdecydowanie najbezpieczniejszym i pewnym wyborem jest producent ogrodzeń. Kupując materiał otrzymujemy go bezpośrednio z linii produkcyjnej, który nie czeka miesiącami w magazynach, narażony na uszkodzenia. Ogrodzenia od producenta często odznaczają się lepszą jakością, niż tańsze materiały z marketów. Dodatkowo producent zapewnia profesjonalne doradztwo, wsparcie, a także indywidualne podejście i pomoc.

W Garden Steel znajdą Państwo wysokiej jakości materiały ogrodzeniowe, które sprawią, że wasze ogrodzenie frontowe stanie się piękną ozdobą posesji, a jednocześnie doskonale ogrodzi nieruchomość od niepowołanych osób. Szeroki wybór materiałów oraz nowoczesna kolorystyka dedykowane są dla klientów szukających innowacyjnych, a jednocześnie prostych rozwiązań. Gdzie można znaleźć nasze ogrodzenia – Rzeszów to i okolice to miejsca gdzie prężnie działamy, choć nasza oferta skierowana jest do klientów z całego kraju.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.