Kolorowy i nowoczesny pokój dzieciency
Wnętrza

Jak odmienić pokój dziecka? Ciekawe propozycje!

Przestrzeń aranżowana z myślą o najmłodszym członku rodziny, musi być funkcjonalna, bezpieczna i ciekawa pod względem estetycznym. Wszystko to, co znajdzie się w pokoju dziecka, ma za zadanie pobudzać, wspomagać jego rozwój, w tym kreatywne myślenie. Na co warto postawić, aby z banalnego i mało ciekawego pokoju dziecięcego stworzyć przestrzeń, która urzeka i zachęca do kreatywnych zabaw?

Wyraziste kolory zamiast bezpiecznej bieli

Biały to kolor uniwersalny. Bardzo często wybieramy go na ściany zdecydowanej większości pomieszczeń, przestrzeni dziecięcych również. Jednak w tej barwie trudno doszukać się czegoś kreatywnego, pobudzającego do działania, a przecież tego potrzebuje dziecko!

Zamiast bieli postawmy zatem na pastelowe odcienie. Kolory nie jaskrawe, lecz wyraziste. Na tle jednokolorowej ściany można zastosować wyrazistsze meble lub takie, które łączą w sobie kilka odcieni, dodatkowo zwracających uwagę detali. Jeśli zaś jedna ściana lub wszystkie z nich stały się najbardziej charakterystycznymi i widocznymi elementami w pokoju dziecka, niech pozostałe wyposażenie, dekoracje i wszystko to, co znajdzie tu swoje miejsce, będzie nieco bardziej stonowane. Umiar jest bowiem najważniejszy i stanowi klucz do sukcesu!

Tapety w pokoju dziecięcym – sposób na wyrażenie upodobań małego człowieka

Im większe dziecko, tym więcej ma do powiedzenia w kwestii swoich gustów. Już wie bowiem, jakie wzory, kolory czy bajkowe postaci są mu najbliższe. Wykorzystajmy to podczas aranżowania na nowo pokoju dziecięcego.

Możemy wybrać jedną z ciekawych propozycji tapet ze strony https://www.dekoori.pl/g/tapety-dla-dzieci. Są tu dostępne tapety w najmodniejsze w tym roku wzoru. Takie, które będą na tyle uniwersalne, że wpiszą się zarówno w gusta młodszych dzieci, jak i tych starszych. Uniwersalne, aby posłużyły przez co najmniej kilka sezonów, a także dedykowane chłopcom i dziewczynkom.

Tapetę w wyrazisty i dobrze widoczny wzór lub opatrzoną własnym napisem można wyeksponować na jednej ścianie. Ta bardziej stonowana, kolorowa, ale mająca w sobie nieco subtelności, z powodzeniem może zagościć nawet na wszystkich ścianach dziecięcej przestrzeni.

(Nie)zwykły dywan – podłoga polem do zabaw

Dywan do pokoju dziecięcego nie musi być tylko funkcjonalny. Dopasujmy jego wzór do płci dziecka – dziewczynki polubią dywany w gwiazdki lub księżniczki. Chłopcom zaś spodobają się dinozaury widoczne na dywanie, samochody bądź inne pojazdy, a także widok rozrysowanych ulic, skrzyżowań i budynków!

Każda z tych propozycji staje się tłem do zabaw. Na dywanowych ulicach można się przemieszczać autkami. Dinozaury mogą mieć swój świat i nową historię wymyślaną przez dziecko, a księżniczki przecież lubią się przebierać w strojne sukienki. Zwykły dywan staje się niezwykły i pobudza do kreatywnych zabaw.

Nie trzeba dużego budżetu, wymyślnych rozwiązań i luksusowych, drogich przedmiotów, aby dziecięca przestrzeń została odmieniona i stała się ulubionym miejscem najmłodszego członka rodziny. Wystarczy skorzystać z powyższych porad.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.