Ogłoszenie dotycząca wynajmu mieszkania w bloku
Dom

Jak napisać dobre ogłoszenie dotyczące wynajmu mieszkania?

Artykuł partnera.

Wynajem mieszkań to sprawdzony sposób na dodatkowych zarobek, a dla wielu inwestorów – główne źródło generowania stałych dochodów. Bez względu na to, czy chcesz dorobić do miesięcznego budżetu wynajmując lokal, czy rozważasz ekspansję na rynku nieruchomości, odpowiednia promocja Twojego lokalu to podstawa. Każdy wynajem zaczyna się od dobrze zredagowanego ogłoszenia – podpowiadamy, jak takie stworzyć.

Jakie elementy powinno zawierać ogłoszenie o wynajmie?

Podstawowym błędem wielu inwestorów, skutkującym m.in. brakiem chętnych na wynajem lub problemami z „trudnymi” lokatorami, jest niedbale zredagowane ogłoszenie. Zamieszczane obecnie przede wszystkim w internecie komunikaty często nie zawierają kluczowych dla potencjalnego najemcy informacji lub stanowią powielenie utartego schematu. Elementy, o które należy zadbać, przygotowując ofertę wynajmu mieszkania to m.in.:

  • chwytliwy tytuł,
  • merytoryczna i zrozumiała treść,
  • dobrze dobrane zdjęcia
  • dostosowanie komunikatu do grupy docelowej,
  • dane do kontaktu.

Jaki tytuł ogłoszenia o wynajmie?

Jeśli w nagłówku swojej oferty umieścisz hasło „Mieszkanie do wynajęcia” lub inne, stereotypowe i niewiele mówiące sformułowanie, już na starcie tracisz przewagę nad konkurencją. Zadbaj o przyciągający uwagę tytuł, skupiając się na charakterystycznych cechach lokalu, np.: „Wynajmę od zaraz przestronne, 3-pokojowe mieszkanie 5 minut od centrum”.

Co w treści ogłoszenia?

Pisząc ogłoszenie, skup się przede wszystkim na konkretach. Potencjalni najemcy porównują lokale, używając do tego danych dotyczących m.in.: powierzchni użytkowej, liczby pomieszczeń, lokalizacji, wysokości opłat, sposobu ogrzewania, okolicznej infrastruktury czy komunikacji. Tych danych z pewnością nie może zabraknąć w twoim komunikacie.

Jakie zdjęcia wybrać?

Odpowiednie fotografie często „mówią” więcej niż najlepiej zredagowany tekst. Zadbaj o dobrze wykadrowane, estetyczne zdjęcia, które w realny sposób oddadzą standard lokalu. Unikaj ponurych zaciemnionych zdjęć, wykonując je przy dobrym nasłonecznieniu pomieszczeń. Posprzątanie i uporządkowanie mieszkania przed sesją fotograficzną również podniesie walory estetyczne Twojej oferty.

Jak odpowiadać na potrzeby grupy docelowej?

Jeśli zależy Ci na wynajmie mieszkania rodzinie z dziećmi, wskaż informacje, które będą dla niej istotne – np. te o bliskości parku, placu zabaw czy dobrym dojeździe do szkół. Zapracowany singiel z pewnością doceni wysoki standard oraz miejsce w garażu, a dla studentów ważna będzie funkcjonalność pomieszczeń i bliskość uczelni.

Jakie dane kontaktowe podać?

Numer telefonu i adres e-mail to absolutne minimum, jeżeli chodzi o dane kontaktowe. Nie musisz podawać swojego imienia i nazwiska, jednak warto zaznaczyć, czy ogłoszenie pochodzi od prywatnego właściciela, czy agencji nieruchomości. Jeśli nie chcesz odbierać telefonów „z ogłoszenia” w godzinach pracy lub późnym wieczorem, poinformuj również o preferowanych porach kontaktu.

Napisanie skutecznego ogłoszenia o wynajem mieszkania może być naprawdę łatwe. Jeśli jednak wolisz powierzyć to zadanie profesjonalistom, zawsze możesz skorzystać z oferty Z NAMI Nieruchomości, dotyczącej kompleksowego zarządzania najmem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.