Elegancko podany deser
Wyposażenie domu

Jak elegancko podać ciasto lub deser? Te akcesoria Ci się przydadzą!

Dobry przepis na ciasto czy deser lub zamówienie ich ze sprawdzonej cukierni to już połowa sukcesu. Warto jednak zadbać również o ich dobrą oprawę. Istnieją różne akcesoria, które umożliwią zaserwowanie przysmaków w taki sposób, by zrobiły one jeszcze większe wrażenie na gościach.

Sztuka wyjątkowego serwowania ciasta

Wiele osób myśląc o ładnym sposobie podania ciasta na stół, przywołuje w głowach natychmiast obraz patery. To naczynie stołowe przybierające postać talerza umieszczonego na nóżce lub innego rodzaju podstawce. Patery miewają też kilka poziomów. Zdarzają się naczynia pojedyncze, dwupoziomowe, a nawet trzypoziomowe. Większa liczba poziomów sprawdzi się wtedy, kiedy trzeba wyeksponować różne ciasta. Jeśli gościom serwowany będzie tylko jeden rodzaj, wystarczy zaopatrzyć się w paterę jednopoziomową.

Patera to także istotny element serwisu kawowego, dlatego dobrze, by pasowała wizualnie do pozostałych części, takich jak filiżanki, cukiernice, talerzyki do ciast i deserów, a także dzbanki na kawę oraz herbatę. Patery porcelanowe wyróżniają się wysoką jakością wykonania i świetną trwałością. Dostępne są modele w wielu rozmiarach i stylistykach. Wypieki prezentują się na nich elegancko, efektownie i apetycznie.

Ważny jest również sposób, w jaki ciasto zostanie podane na talerzu. Okrągłe powinno się kroić na trójkątne kawałki, natomiast prostokątne powinny zachować po pokrojeniu prostokątny lub kwadratowy kształt. Ciasta z podłużnych form kroi się na grube kawałki.

Elegancko podany deser

Desery zaserwowane w elegancki sposób

Desery i ciasta są zazwyczaj podawane na talerzach deserowych o mniejszych rozmiarach niż talerze obiadowe. Desery serwuje się też w specjalnych miskach i miseczkach – są one dobre w przypadku lodów czy galaretek. Tak samo jak naczynia służące do serwowania ciast, również one powinny pasować do reszty serwisu kawowego. Warto sięgać po zestawy produktów wyróżniające się nietuzinkowym designem. Obecnie dostępnych jest bardzo wiele propozycji dla miłośników klasyki, którzy cenią sobie prostotę, a także dla fanów bardziej wyrazistych rozwiązań.

Pucharki i inne naczynia do serwowania deserów

Wiele ciekawych naczyń do serwowania deserów można znaleźć w jednym miejscu, czyli na stronie https://www.pucharydeserowe.pl. Sprawdzą się one zarówno w przypadku klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Pucharki do deserów, koktajli i lodów przybierają zarówno klasyczne formy, jak i takie, które wyróżniają się na tle pozostałych formą, kolorem lub pojemnością.

Warto zaopatrzyć się przy tym w estetyczne szklanki do kawy i herbaty, które dopełnią cały zestaw. Dostępne są nie tylko standardowe, ale również termiczne naczynia, które utrzymają zarówno niską, jak i wysoką temperaturę, w zależności od potrzeb.

Można wspomnieć również o butelkach na smoothie i koktajle. Te zdrowe napoje-desery przygotowane na bazie zmiksowanych owoców i warzyw cieszą się coraz większą popularnością. Ich spożywanie będzie jeszcze przyjemniejsze, jeśli zostaną zaserwowane w eleganckich naczyniach.

Obecnie często można spotkać także małe i duże słoiczki do deserów, które umożliwiają oryginalne podanie zarówno lodów, jak i smoothie oraz koktajli. Przybierają one różne kształty – najmłodszym przypadną do gustu m.in. miseczki w kształcie kotka, pingwinka, dinozaura czy misia. Zamiast wafelków można zapewnić gościom papierowe miseczki na desery.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.