Czekoladowy tor z owocami leży na stole
Po godzinach

Ile trzeba zapłacić za tort urodzinowy na zamówienie?

Artykuł partnera.

Tort to zazwyczaj jedna z głównych atrakcji na każdym urodzinowym przyjęciu. Aby zrobić wrażenie na gościach, solenizanci często decydują się na tort na zamówienie. Coraz większą popularnością cieszą się przy tym wypieki artystyczne, wykonane według indywidualnej koncepcji. Choć własnoręcznie zrobione ciasto daje wiele satysfakcji, torty na zamówienie to często najlepsze wyjście, choćby z braku czasu. Ile obecnie trzeba zapłacić za oryginalny i smaczny wypiek?

Tort własnoręcznie czy na zamówienie? Porównanie kosztów

Ciasto okolicznościowe stworzone we własnej kuchni to z pewnością ogromna satysfakcja, ale jednocześnie czasochłonne zadanie. Przy wypieku tortu trzeba się ponadto wykazać dużą cierpliwością i odpowiednią wiedzą w temacie tej sztuki. Osoby, które pieką torty samodzielnie, często tłumaczą to także mniejszymi kosztami od zamówienia w cukierni – obecnie ten argument traci nieco na znaczeniu ze względu na spory wzrost cen artykułów czy ozdób niezbędnych do pieczenia.

Wybór tortu z cukierni lub zamówienie go z wyprzedzeniem według konkretnego projektu to opcja, która wybierana jest coraz chętniej. Koszty często będą zbliżone do wypieku w domu, a czas i stres zaoszczędzone w ten sposób mają duże znaczenie. Niemal każda cukiernia oferuje swoim klientom torty na zamówienie. Ursynów, Mokotów, Tarchomin i kilka innych dzielnic Warszawy to lokalizacje, w których skorzystasz m.in. z propozycji cukierni Grzybki, która specjalizuje się w wypiekach od 1927 roku.

Ile kosztuje tort na zamówienie w dużym mieście?

Cena takiego wypieku zależy m.in. od:

  • wielkości,
  • smaku,
  • dodatków.

W stolicy za 1 kg tortu na zamówienie trzeba zapłacić średnio 80–100 zł. Warto przy tym dobierać składniki tak, aby niepotrzebnie tego kosztu nie zawyżać. Kompozycje z wykorzystaniem trudno dostępnych owoców, jak ananas czy mango są zdecydowanie droższe od sezonowych malin czy truskawek – wiele zatem zależy od tego, o jakiej porze roku składasz zamówienie.

Ponadto tort z bitą śmietaną między biszkoptami będzie lżejszy, a więc tańszy niż ciasto przekładane kremem. Weź pod uwagę również fakt, że niektóre ozdoby czy dekoracje również mogą znacząco wpływać na wagę ciasta, a to przecież na jej podstawie kształtuje się cennik.

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.