Zamontowana głowica do zaworów żeliwnych
Dom

Głowice do zaworów żeliwnych Duro – dostępne w hurtowni hydraulicznej Proterm!

Artykuł sponsorowany.

W bogatej ofercie sklepu internetowego PROTERM dostępny jest szeroki wybór głowic do zaworów żeliwnych.  Szczególnie produkty DURO mają wysoką pozycję w hierarchii armatury tego segmentu ponieważ cechuje je uznana na rynku wysoka ocena użytkowników. Głowice do zaworów żeliwnych DURO zostały wykonane z wysokiej jakości mosiądzu, dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na wysokie temperatury, uszkodzenia mechaniczne czy odkształcenia.

Głowica zaworu żeliwnego została zaprojektowana i wykonana tak, by idealnie dopasowywała się do kształtu zaworu jednocześnie spełniając ważną funkcję uszczelniającą. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Głowice żeliwne DURO – charakterystyka

Instalacje wodne to niejednokrotnie skomplikowane projekty, które muszą spełniać założone funkcje użytkowe oraz przestrzegać przepisy związane z bezpieczeństwem i wydajnością pracy. Dzięki zastosowaniu głowic wzniosowych do zaworów żeliwnych DURO mamy możliwość płynnej, jednokierunkowej regulacji przepływu wody przez zawór. Właśnie precyzja regulacji tego przepływu stanowi o jakości produktu i trafnym wyborze spośród innych dostępnych podobnych na rynku. Warto dodać, że udało się też producentowi dopasować korzystną cenę jeszcze bardziej uatrakcyjnia ofertę tego segmentu w sklepie PROTERM.

Głowice do zaworów żeliwnych

Rozmiary głowic żeliwnych DURO

Oferta dla tych produktów to modele, które różnią się między sobą przede wszystkim rozmiarem. Asortyment zapewnia dopasowanie się do praktycznie każdej sytuacji wymagającej użycia głowicy do odpowiedniego zaworu.  Proponowane rozmiary to:

  • Głowice żeliwne DURO 1/2″ D/Z-GZ15
  • Głowice żeliwne DURO 3/4″ D/Z-GZ20
  • Głowice żeliwne DURO 1″ D/Z-GZ25
  • Głowice żeliwne DURO 1 1/4″ D/Z-GZ32
  • Głowice żeliwne DURO 1 1/2″ D/Z-GZ40
  • Głowice żeliwne DURO 2″ D/Z-GZ50

Korpus zaworu DURO wykonany jest z wysokogatunkowego mosiądzu. Bardzo wytrzymałe na uszkodzenia i odkształcenia kółka pokręteł zostały zrobione w pełni z żeliwa, malowane są farbą również wytrzymałą na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i odpryski. Dodatkowo co jest bardzo istotne, pokrętła zostały ergonomicznie wyprofilowane aby ułatwić eksploatację zaworu. Wszystko to ma duży wpływ na obsługę w sytuacjach, gdzie długo nieużywany zawór mógłby sprawiać problemy z jego odpowiednim ustawieniem.

Sytuacja taka odnosi się bezpośrednio do komfortu pracy, z którym bezpośrednio związana jest też wymiana części. Odpowiednia konstrukcja pozwala na łatwą wymianę uszczelki w razie jej wypracowania po długim okresie eksploatacji. W tym wypadku wystarczy jedynie odkręcić głowicę oraz nakrętkę grzybka. Producent przewidział również możliwość doszczelnienia samego dławika. Nie można pominąć również ważnego aspektu odporności elementu na korozję. Odlewy zaworów żeliwnych są ocynkowane, aby zapewnić ich trwałość na długie lata. Głowice do zaworów żeliwnych DURO posiadają Krajową Deklarację Właściwości Użytkowych, dedykowany Atest Higieniczny oraz są znakowane Znakiem Budowlanym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.