Kobieta mająca garderobę w domu
Dom Wnętrza

Garderoba – jak urządzić ją praktycznie?

Dziś słów kilka na temat urządzania garderoby w pokoju!

Od czego zacząć urządzanie garderoby?

Pierwszym i najważniejszym punktem w urządzaniu garderoby jest wybranie dobrego miejsca. Najbardziej praktyczna jest sypialnia, ponieważ to tam właśnie się przebieramy. Garderobę można również urządzić w oddzielnym pokoju. Jest to dobra opcja, kiedy mamy możliwość wygospodarowania osobnego pomieszczenia. Będzie ono przestronne i dobrze nasłonecznione. Świetnie spełni się w roli garderoby.

Kolejną opcją jest zbudowanie nowego pomieszczenia, kiedy np. mieszkamy w domu jednorodzinnym. Nie jest to skomplikowane. Wystarczy postawić ściankę działową z płyty kartonowo-gipsowej. Następnie poprowadzić instalację elektryczną oraz urządzić garderobę zgodnie z gustami i upodobaniami. W małym mieszkaniu sprawdzi się ulokowanie jej w korytarzu. Innym rozwiązaniem dla małych mieszkań jest umieszczenie jej w różnego rodzaju szczelinach lub pod schodami.

Wielkość garderoby w małym mieszkaniu

Garderoba w domu
Źródło: Freepik.com

Na garderobę wystarczy już 2m2. Na swobodne poruszanie się i przeglądanie rzeczy wystarczy 70 cm przestrzeni. Aby móc swobodnie przeglądać się w lustrze wystarczy 120 cm. Z kolei, aby móc zobaczyć całą sylwetkę należy wygospodarować 55 cm odległości na podłodze. Przyda się również 180 cm wolnego miejsca na ścianie, gdzie zawiśnie lustro.

W małym mieszkaniu odpowiednie zagospodarowanie całej przestrzeni będzie stanowiło klucz do sukcesu. Lustro, szafka, zdjęcie — to elementy wystroju, które zajmują miejsce. Z tego powodu wiele osób zastanawia się nad tym, jak zrobić garderobę, która ograniczy ilość niezbędnych mebli w mieszkaniu. Styl nowoczesny to minimalizm połączony z praktycznością. Garderoba 2m2 sprawdzi się właściwie wszędzie. 

Nie ma jednej właściwej wielkości, jeśli chodzi o garderoby w pokoju, ponieważ każdy ma inne oczekiwania. Dużym zainteresowaniem cieszy się dąb sonoma, ponieważ pasuje właściwie do każdego stylu. Często dąb wybierany jest do wnętrz, w którym króluje styl nowoczesny. Dlatego, jeśli planujemy bardzo duże zmiany w urządzeniu mieszkania, warto wziąć to pod uwagę. Garderoba 2m2 umożliwi swobodne schowanie wszystkich swoich ubrań.

Kolor ścian ma znaczenie

W małym mieszkaniu najlepiej sprawdzi się garderoba w jasnych barwach. Nie tylko optycznie powiększy przestrzeń, ale również sprawi wrażenie dobrze nasłonecznionej. Garderoba w pokoju to możliwość optycznego powiększenia pomieszczenia. W zależności od wielkości wnętrza, ale także sposobu zagospodarowania można będzie znaleźć coś idealnego. Szafy w roli garderoby, czy też lustro szafka, to sposób na to, by nawet klasyczne miejsce na ubrania stanowiło ciekawy element wystroju.

Kolorystyka ścian, czy samej garderoby także będą miały znaczenie dla komfortu przebywania w danym pomieszczeniu. Wieszak, lustro, szafka zajmują miejsce. Jednak jeśli umieścimy na drzwiach garderoby zdjęcie, można będzie optycznie powiększyć przestrzeń. Świetnym rozwiązaniem są duże naklejki z motywami przyrody. Klasyczna garderoba, wieszak umożliwia zmieszczenie dużej ilości ubrań na ograniczonej przestrzeni. Jednak przydaje się także lustro, szafka, ponieważ w pierwszym można się przeglądać, natomiast w szafce schować na przykład ręczniki.

Projekt garderoby

Projektując garderobę, trzeba brać pod uwagę parę czynników. Przestrzeń, rodzaj pomieszczenia, styl, w jakim chcemy ją urządzić oraz najważniejsze — budżet. Zamknięta garderoba pozwala na ochronę ubrań przed zakurzeniem. W ostatnim czasie dominuje styl nowoczesny. Jednak prawdą jest, że dość uniwersalnym rozwiązaniem będzie umieszczenie dużej szafy w sypialni. Zwłaszcza gdy ktoś nie jest w stanie pozwolić sobie na to, by zrobić garderobę. Projekt powinien być wykonany na podstawie ilości miejsca w danym pomieszczeniu.

Garderoba 2m2 pozwoli na zmieszczenie wszystkich ubrań klasycznej rodziny 2+2. W małym mieszkaniu można pozwolić sobie na wygospodarowanie wnęki, w której przechowywanie będzie maksymalnie praktyczne. Dąb sonoma to klasyczne rozwiązanie, które sprawdza się właściwie wszędzie. Nawet jeśli ktoś zastanawia się nad tym, jak zrobić garderobę, to postawienie na projekt wykonany przez profesjonalistę umożliwi umiejętne rozmieszczenie poszczególnych elementów na danej powierzchni. Wieszak, lustro, szafka, to elementy, które zajmują miejsce. Garderoba 2m2 pozwoli na zmieszczenie wszystkich ubrań w jednym miejscu.

Praktycznym rozwiązaniem będzie zamknięta garderoba w sypialni. Z jednej strony to jest to pomieszczenie, w którym się przebieramy i rozbieramy. Z drugiej strony zarówno lustro, szafka na bieliznę czy też zdjęcie z osobą bliską również będą mogły się tam znaleźć. Garderoba 2m2 będzie mogła się idealnie sprawdzić. Zmieszczą się w niej zarówno ubrania, jak i bielizna pościelowa. W efekcie garderoba, wieszak pozwoli na schowanie nawet bardzo długich sukni, bez obaw, że się pogniotą. Oczywiście w sypialni można postawić na różne meble. Jednak prawdą jest, że praktycznym rozwiązaniem będzie zamknięta garderoba. Ochrona ubrań przed działaniem promieni słonecznych, ale także wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami jest doceniana mimo upływu czasu.

Budżet

Nie każdy z nas może sobie pozwolić na nieograniczone wydawanie pieniędzy. Nawet mała garderoba jest w stanie spełnić swoją funkcję. Zdjęcie pozwoli na ukrycie miejsca, w którym decydujemy się na przechowywanie ubrań czy pościeli. Z drugiej jednak strony w przypadku bardzo ograniczonego budżetu można samodzielnie zrobić garderobę. Często wystarczy postawić na gotowe elementy w sklepach meblowych, które zostaną docięte na wymiar. Garderoby w pokoju cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ nie ma konieczności stawiania innych mebli, które zajmują miejsce.

Ograniczony budżet w niczym nie przeszkadza. Garderoba 2m2 może zostać wykonana własnymi rękoma, ale także można zdecydować się na zakup półproduktów. Dąb sonoma w połączeniu z innymi materiałami takimi jak wieszak, lustro, szafka sprawiają, że można będzie wejść w posiadanie miejsca na ubrania. Garderoba wieszak to marzenie wielu osób, dlatego, jeśli ktoś wykazuje się minimalnymi zdolnościami do majsterkowania, poradzi sobie z realizacją tego zadania. Podobnie, jeśli chodzi o lustro, szafka na bieliznę, które może w sobie skrywać garderoba 2m2.

Styl nowoczesny w naszych wnętrzach sprawia, że ograniczamy ilość posiadanych mebli. Zamknięta garderoba to sposób na zmieszczenie wszystkich ubrań w jednym miejscu. Dąb sonoma sprawdzi się właściwie w każdym pomieszczeniu i każdym stylu. Oznacza to, że wystarczy zobaczyć, jaką przestrzeń mamy do zagospodarowania, by móc podjąć właściwą decyzję. Wieszak, lustro, szafka są niezbędne w miejscu, w którym trzymamy ubrania, ponieważ pełnią funkcje praktyczne. Właśnie dlatego zamknięta garderoba sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i w przedpokoju.

Garderoba w pokoju

Niezależnie od wielkości pokoju, warto pamiętać o miejscu na ubrania. Garderoba 2m2 umożliwia schowanie zarówno przedmiotów osobistych, jak i bielizny pościelowej, czy zapasu chemii. Dlatego warto zadbać o to, by znajdowały się w niej zarówno wieszak, lustro, szafka, jak i miejsce na bieliznę. Zamknięta garderoba to ochrona przed zanieczyszczeniami, takimi jak kurz, czy brud. Ponadto należy pamiętać o tym, że w ten sposób w jednym miejscu można trzymać ubrania wszystkich domowników. W efekcie nie ma konieczności zakupu dużej ilości mebli, by zwiększyć możliwość przechowywania w nich swoich przedmiotów. Garderoba w pokoju to praktyczne rozwiązanie, które zapewni komfort posiadania miejsca na inne przedmioty.

Zamknięta garderoba daje możliwość schowania ubrań, a jednocześnie ukrycia tego miejsca przed gośćmi. Dąb, alaska dąb to kolory, które są na tyle klasyczne, że doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Duże pomieszczenie daje możliwość posiadania większej przestrzeni do przechowywania. Właśnie dlatego garderoba alaska dąb będzie nie tylko praktyczna, ale także estetyczna. Pokój często jest nie tylko miejscem, w którym śpimy, ale również staje się pomieszczeniem gościnnym. Właśnie dlatego, styl nowoczesny cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Wykonanie zamkniętej garderoba sprawi, że całość będzie prezentowała się idealnie. Projektując, czy też planując odpowiednie elementy we wnętrzu, warto pamiętać, że minimalizm jest zawsze na czasie.

Garderoba 2m2 sprawi, że każdy poczuje się w pełni usatysfakcjonowany z jej posiadania. Oczywiście różne są oczekiwania co do wielkości tego typu miejsca. Dlatego warto zweryfikować, w jaki sposób wygląda to aktualnie, w tym również jak chcemy to zmodyfikować. Zamknięta garderoba sprawdza się zarówno w sypialni, przedpokoju, jak i w osobnym pomieszczeniu. Styl nowoczesny króluje w ostatnim czasie, dlatego wiele osób decyduje się na ten trik, urządzając swoje mieszkania. Ponadto należy pamiętać, że dąb to nie tylko sposób na piękne meble, ale także i podłogi.

Styl nowoczesny

Garderoba w sypialni
Źródło: Freepik.com

Urządzając mieszkanie, należy zadbać o to, by wszystkie pomieszczenia były urządzone w sposób spójny. Dzięki temu można będzie poczuć się komfortowo. Jednocześnie każdy przekona się o tym, że przebywanie w takich wnętrzach jest przyjemne. Garderoba alaska dąb to sposób na dopasowanie nowego mebla do już istniejących. Oczywiście duże znaczenie ma sama wielkość wnętrza, jak i tego, co w nim stanie. Garderoba 2m2 daje na tyle dużo przestrzeni, że można będzie spokojnie schować wszystkie ubrania, ale też rzeczy osobiste. 

Niewątpliwie możliwości związane z urządzaniem naszych mieszkań, czy też domów, w ostatnim czasie się zmieniają. Dlatego duże znaczenie ma właściwe podejście do tego typu tematu. Warto wcześniej zapoznać się z poszczególnymi opcjami, by wiedzieć, że styl nowoczesny to połączenie tego, co praktyczne, z estetyką. Garderoba 2m2 to sposób na to, by każde mieszkanie zyskało więcej przestrzeni. Posiadanie jednego dużego mebla sprawia, że można będzie zaoszczędzić na zakupie kolejnych. Oznacza to, że garderoba alaska dąb to wybór wielu osób. Wystarczy zapoznać się z nowymi katalogami meblowymi, by zobaczyć, że jest to hit ostatnich czasów.

Styl nowoczesny na dobre króluje w naszych pomieszczeniach. Jedni cenią go za możliwość ograniczenia ilości mebli, inni za to, że daje sporo miejsca do przechowywania rzeczy. Więcej miejsca do przechowywania to praktyczne rozwiązanie.

Aranżacja i wybór garderoby

Doskonale wiemy, że moda się zmienia. Dlatego stawiając na to, co praktyczne można będzie uzyskać maksymalnie długotrwały efekt. Garderoba alaska pozwala na zmieszczenie w jednym miejscu wielu przedmiotów. Nie tylko ubrań, ale także chemii, czy też kosmetyków. Styl nowoczesny łączy ze sobą umiejętność zagospodarowania każdej przestrzeni, bez względu na jej wielkość. Dlatego już dziś można zobaczyć, gdzie trzymamy ubrania, a następnie wziąć pod uwagę, że jednak garderoba alaska będzie mogła zastąpić kilka szaf, które znajdują się w domu lub mieszkaniu.

Z czasem właściwie każdy przekona się o słuszności swojej decyzji. Można więc już dziś zastanowić się nad tym, jakie meble posiadamy i z który zrezygnować. Dla wielu garderoba to możliwość schowania wszystkiego w jednym miejscu, a tym samym zyskania znacznie większej przestrzeni w poszczególnych pokojach. Alaska dąb to idealna kolorystyka, jeśli chodzi o styl nowoczesny, jak i również samą garderobę. Z pewnością sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, pozwalając na to, by czuć się komfortowo w swoim mieszkaniu. Można już dziś zobaczyć, jak wiele możliwości daje rynek i z nich skorzystać!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.