fotel w salonie
Wyposażenie domu

Fotel klubowy czy uszak – co będzie modne w 2021 roku?

W Twoim salonie nie może zabraknąć fotela, który stanowi część większej strefy przeznaczonej do wypoczynku. Wiele osób decyduje się na zamówienie go niezależnie od pozostałych mebli, nierzadko wybierając produkt w innym stylu czy kolorystyce niż pozostałe siedziska w pomieszczeniu. Do wyboru są różne wersje foteli, ale największą popularnością cieszą się uszaki i fotele klubowe. Co wybrać w 2021?

Fotele klubowe – mebel w stylu retro

Moda na fotele klubowe przeżywa obecnie swój renesans. Te meble wracają na salony po kilku dekadach nieobecności. Szczyt swojej popularności przeżywały w latach 60. i 70. kiedy to powstały po raz pierwszy w Radomsku, w Zakładach Mebli Giętych. Charakteryzowały się tapicerowanym siedziskiem i oparciem, drewnianymi masywnymi nogami i identycznymi podłokietnikami. Cała konstrukcja była ze sobą połączona po bokach. Największą zaletą tych mebli po dziś dzień jest to, że są produkowane w Polsce. Dzisiaj jednak ich wygląd przechodzi wiele modyfikacji i jest prezentowany przez projektantów w wielu różnych, nowoczesnych odsłonach. Do wyboru jest nie tylko stylistyka mebla, ale też jego rozmiar czy rodzaj i odcień materiału obiciowego. Popularna jest pepitka, krata czy jednolita struktura welurowa. Szukąjąc tego rodzaju wygodnych i estetycznych foteli warto odwiedzić marketmeblowy.pl/meble-do-pokoju/fotele-pokojowe.

Uszak – fotel, który obiecuje komfort

Historia uszaków sięga XVII-wiecznej Anglii. Były to lata, w których Anglikom szczególnie douczał chłód i wilgoć. W poszukiwaniu ciepła, zaczęli większą wagę przywiązywać do wystroju swoich wnętrz, które miały zapewniać im komfort i wpływać pozytywnie na samopoczucie. Udało się to osiągnąć m.in. dzięki uszakom, czyli dużym fotelom z zabudowanymi po bokach zagłówkami, przypominającymi uszy. Wingback Chair miał chronić przed przeciągami i w tej roli sprawdzał się doskonale! Dzisiaj jego głównym zadaniem jest dekoracja wnętrz, a także zapewnianie użytkownikom maksymalnego komfortu podczas wypoczynku.

szary i czerwony fotel

Fotele uszaki z podnóżkami

Choć z perspektywy czasu, prawa do uszaków rościli sobie nie tylko Anglicy, ale też Francuzi, to dzisiaj tego typu meble są produkowane na całym świecie, także w polskich zakładach. Często występują w zestawach z podnóżkami, co dodatkowo poprawi ich atrakcyjność wizualną oraz funkcjonalność.

Zatem, który z foteli wybrać? Możemy przypuszczać, że moda na klasyczne fotele klubowe inspirowane dawną stylistyką nie przeminie zbyt szybko. W kwestii foteli uszaków, warto rozważyć ich zakup nie tylko ze względu na komfort, ale także na niezwykły design, nadający całemu wnętrzu przytulnego charakteru.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.